Chodnik przy alei Wojska Polskiego wzbudza kontrowersje

Chodnik przy alei Wojska Polskiego wzbudza kontrowersje
fot. Gerard Augustyn O złym stanie chodnika powiadomiła redakcję Czytelniczka. Mieszkańcy al. Wojska Polskiego muszą się uzbroić w cierpliwość, pieniędzy na remont w tym roku nie będzie.
istotne.pl remont, zdp, chodnik, ul. wojska polskiego, al

O nagłośnienie sprawy poprosiła nasza Czytelniczka. W mailu do redakcji napisała: „Proponuję przejść się odcinkiem chodnika na al. Wojska Polskiego od skrzyżowania ulic Zwycięstwa i Okrzei do kolejnego – Podgórnej i Zygmunta Augusta. Szczególnie po stronie numerów nieparzystych”. I dodała: „Po suchej nawierzchni spaceruje się koszmarnie, a po deszczu – taki spacer graniczy z cudem. Czy tego nikt nie widzi?”

– Te chodniki rzeczywiście są leciwe i pozostawiają wiele do życzenia – przyznaje Roman Palczewski– Te chodniki rzeczywiście są leciwe i pozostawiają wiele do życzenia – przyznaje Roman Palczewskifot. Gerard Augustyn

— Te chodniki rzeczywiście są leciwe i pozostawiają wiele do życzenia – przyznaje Roman Palczewski, szef Zarządu Dróg Powiatowych. – Ale czy jest to pierwsza potrzeba? Zdaję sobie sprawę z tego, że każdy chciałby chodzić po idealnych chodnikach. Niestety, wszystkim nie da się dogodzić.

Jak udało się nam ustalić, w tegorocznym budżecie Powiatu nie przewidziano środków na ten cel. – To nie jest tak, że staramy się uchylać od pracy – zapewnia Palczewski. – Wykonujemy taką ilość prac remontowych, na jaką pozwalają nam środki.

Mieszkańcy al. Wojska Polskiego muszą się uzbroić w cierpliwość,  w tegorocznym budżecie Powiatu nie przewidziano środków na remont chodnikaMieszkańcy al. Wojska Polskiego muszą się uzbroić w cierpliwość, w tegorocznym budżecie Powiatu nie przewidziano środków na remont chodnikafot. Gerard Augustyn

W tym roku Powiat, we współpracy z okolicznymi gminami, odremontuje prawie 28 km dróg.

(informacja ii)