Drugi Festiwal Tańca Orientalnego i Flamenco

Drugi Festiwal Tańca Orientalnego i Flamenco
fot. Krzysztof Gwizdała Elżbieta Eisenblaetter, instruktorka tańca zorganizowała już drugi Festiwal Tańca Orientalnego i Flamenco w Bolesławcu. Nie było łatwo, ale się udało.
istotne.pl taniec, flamenco, elżbieta eisenblätter

Elżbieta Eisenblaetter przyjechała do Bolesławca z Berlina. Pięć lat temu zaczęła uczyć tańca flamenco w Bolesławieckim Ośrodku Kultury. Na początku miała tylko kilka chętnych kobiet. Dziś jej uczennice liczy się w dziesiątkach. Tegoroczny Festiwal otworzył występ dziewczynek, które zaprezentowały taniec flamenco Tango Rosa Maria. Z najmłodszych kursantek Elżbieta bardzo się cieszy. To przyszłość i dowód, że flamenco w Bolesławcu jest niezwykle popularne.

Zainteresowanie folklorem andaluzyjskich Cyganów to sposób na życie i wielka pasja Elżbiety Eisenblaetter. Może dlatego, że flamenco jest dla niej powietrzem, chlebem, życiem i miłością, tak mocno zabolało ją, że w tym roku nie mogła uzyskać sali Forum w dobrym terminie, by zorganizować swój Festiwal na prawdziwej scenie. Pomimo, że była związana z Bolesławieckim Ośrodkiem Kultury od początku. W nim pracowała, rozbudowywała kurs, na który z roku na rok przychodziło coraz więcej chętnych, płaciła za salę i występowała na imprezach organizowanych przez Ośrodek. Na skutek zmian organizacyjnych, obłożenia terminami jedynej sali w Bolesławcu oraz zmian terminu przyjazdu zaproszonego gościa na festiwal, słynnej tancerki flamenco, Elżbieta i jej uczennice nie zaprezentowały się w tym roku na deskach Forum.

Rozmawiając z Iwoną Bojko, kierowniczką impresariatu i promocji Ośrodka Kultury, dowiedzieliśmy się, że BOK ciągle jest otwarty na działania Elżbiety Eisenblaetter i jeśli będzie ona organizować w przyszłości kolejne festiwale, sala Forum jest dla nich najlepszym miejscem. Publikujemy też list, jaki skierowano do Elżbiety Eisenblaetter w celu wyjaśnienia sytuacji przez kierownictwo Bolesławieckiego Ośrodka Kultury.

Bolesławiec, 3 marca 2009

Sz. P. Elżbieta Eisenblätter

Dot. wypowiedzenia umowy o dzieło (Pani pismo z dnia 2 marca 2009)

Szanowna Pani,
W swoim piśmie zaznacza Pani, że powodem wypowiedzenia jest „..odwołanie przez Bolesławiecki Ośrodek Kultury planowanego Festiwalu Tańca Orientalnego i Flamenco w dniu 21 marca…”, niestety sformułowanie nie jest prawdziwe. Festiwal zaplanowany był wstępnie na 28 marca tego roku, jednak po zamianie zaproszonej przez Panią tancerki „Semiry” na „Mariposę”, poprosiła Pani o możliwość organizacji imprezy w dniu 21 marca. Termin ten po dokładnym przeanalizowaniu kalendarza imprez okazał się niemożliwym z powodu organizacji w Bolesławcu, w dniach 20–21 marca dwudniowej imprezy charytatywnej „Tiry dla Tary” z finałowym koncertem na Scenie Forum, w sobotę 21 marca. Starając się rozwiązać problem zaproponowaliśmy inne miejsce (Hotel Garden), zarezerwowaliśmy salę, zorganizowaliśmy dodatkowego akustyka, wyraziliśmy również zgodę na pokrycie kosztów organizacji dodatkowej imprezy w czerwcu tego roku w Sali Forum, Pani nie skorzystała z żadnej naszej propozycji…

Ponawiam więc ofertę Bolesławieckiego Ośrodka Kultury, raz jeszcze:
- proponuję organizację Festiwalu Tańca Orientalnego i Flamenco w dniu 21 marca, w innym wynajętym przez BOK na terenie Bolesławca miejscu, np. w Hotelu Garden (gdzie z powodzeniem odbyła się poprzednia edycja imprezy); wszelkie koszty organizacyjne i adaptacyjne, w tym montaż sceny i oświetlenia, związane ze zmianą miejsca poniesie Bolesławiecki Ośrodek Kultury
lub
- proponuję zmianę terminu imprezy na inny dogodny, wolny termin i jej organizację na Scenie Forum w Bolesławieckim Ośrodku Kultury.

Portal IstotneInformacje.pl jest producentem filmu o Elżbiecie Eisenblaetter „Powietrze, chleb, życie, miłość” do którego obejrzenia zapraszamy.