Piłkarze BKS Bobrzanie zagrają w Lidze Dolnośląskiej Juniorów!

Piłkarze BKS Bobrzanie zagrają w Lidze Dolnośląskiej Juniorów!
fot. BKS Drużyny juniorów starszych i juniorów młodszych BKS awansowały do Dolnośląskiej Ligi Juniorów. W przyszłym sezonie oba bolesławieckie zespoły będą mierzyć się z najlepszymi drużynami Dolnego Śląska.
istotne.pl bks bobrzanie, junior, ldj

W sezonie 2009/2010 zespoły juniorów BKS Bobrzanie Bolesławiec będą występowały w Dolnośląskiej Lidze Juniorów. O awansie naszych drużyn zadecydował Dolnośląski Związek Piłki Nożnej po tym, jak z rozgrywek LDJ wycofał się KS Górnik Polkowice. – Wybrano najlepszą drużynę spośród tych, które zajęły drugie miejsca w poszczególnych klasach okręgowych [okręgi jeleniogórski, legnicki, wałbrzyski i wrocławski – dopisek redakcji]. O awansie naszych juniorów zdecydowała najlepsza średnia punktowa; stosunek zdobytych punktów do rozegranych meczów – mówi Jan Woch prezes BKS Bobrzanie.

Juniorzy Starsi BKS BobrzanieJuniorzy Starsi BKS Bobrzaniefot. BKS Bobrzanie
Juniorzy Młodsi BKS BobrzanieJuniorzy Młodsi BKS Bobrzaniefot. BKS Bobrzanie

Juniorzy BKS zdobyli 65 punktów w 26 meczach, co dało im najwyższą średnią. Na kolejnych miejscach znalazły się zespoły juniorów Kuźni Jawor, Nysy Kłodzko i KS Żórawina. – Bardzo się cieszę z tego awansu. Nasi piłkarze będą mogli rozgrywać mecze i podnosić swoje umiejętności z najlepszymi drużynami Dolnego Śląska – dodaje prezes BKS.

(informacja BKS Bobrzanie/Marcin Zabawa)

Zobacz także

BKS Bobrzanie - oficjalna strona klubu