Wpadka z flagą europejską

Wpadka z flagą europejską
fot. Krzysztof Gwizdała Kolejny raz okazuje się, że urzędnicy szczegółami sobie głowy nie zawracają. Flagę, o której dziś mówiono najwięcej i którą się szczycono, powieszono do góry nogami.
istotne.pl urząd miasta, promocja, flaga, europa

Bolesławiec otrzymał dziś Flagę Honorową Rady Europy. To ważne wydarzenie. Nie dopilnowano jednak rzeczy najważniejszej – samej flagi. Powieszono ją do góry nogami. W prawidłowo zawieszonej fladze gwiazdy ustawione są bowiem pionowo, jednym ramieniem ku górze. Na bolesławieckim rynku jest niestety odwrotnie. Jak wiadomo symbolika jest jednak ważna i nie można flag wieszać dowolnie, bo na przykład zamiast flagi Polski dostaniemy flagę Indonezji.

Flagę zawieszono do góry nogami. Gwiazdy powinny być skierowane jedym ramieniem ku górze. Zdjęcie z godz. 14:40.Flagę zawieszono do góry nogami. Gwiazdy powinny być skierowane jedym ramieniem ku górze. Zdjęcie z godz. 14:40.fot. Krzysztof Gwizdała
Janina Piestrak-Babijczuk i Piotr Roman w ferworze ceremonii, jak to określiła rzeczniczka, nie zwrócili uwagi na źle wywieszoną flagęJanina Piestrak-Babijczuk i Piotr Roman w ferworze ceremonii, jak to określiła rzeczniczka, nie zwrócili uwagi na źle wywieszoną flagęfot. Gerard Augustyn

– Urząd nie zawieszał, zawieszało wojsko. Jeśli nikt nie zauważył z urzędników, to w ferworze całej ceremonii to umknęło – mówi rzeczniczka prezydenta Agnieszka Gergont. Prezydent miasta Piotr Roman też nie zauważył, dla niego od nas minus.

Flaga Honorowa Rady Europy to wyróżnienie dla mieszkańców Bolesławca w uznaniu dotychczasowych osiągnięć, za aktywność międzynarodową i upowszechnianie idei solidarności europejskiej.

Wpadkę zauważyli czytelnicy portalu IstotneInformacje.pl.

(informacja KG)

Zobacz także

Graficzna specyfikacja flagi europejskiej