Królowa polskiego reggae w Bolesławcu!

Królowa polskiego reggae w Bolesławcu!
fot. http://picasaweb.google.pl/mailmarika/Marika_dla_prasy Serwis IstotneInformacje.pl zaprasza na koncert Mariki, który odbędzie się 28 czerwca na placu przed Piwnicą Paryską.
istotne.pl koncert, marika, piwnica paryska, reggae, method, massiv

W niedzielę 28 czerwca Bolesławiec odwiedzi lady Marika, artystka tworząca muzykę na pograniczu reggae, funku i soulu. Swoją karierę rozpoczęła w 2002 r. z soundsystemem Bass Medium Trinity, który w 2004 r. wydał bardzo dobrze przyjętą płytę „Mówisz i masz”.

Zagrała ponad 200 koncertów w klubach w całej Polsce. Ma na koncie występy estradowe: w Operze Leśnej w Sopocie (TOPtrendy 2006) i na głównej scenie Coke Live Music Festival (2008). Supportowała takie gwiazdy jak: Macy Gray, Gentleman, Panjabi Hit Squad, Sean Paul czy Missy Elliott.

W 2006 r. wzięła udział w projekcie „Polski ogień”. Na krążku będącym efektem polsko-niemieckiej współpracy znalazły się dwie jej piosenki: „Siła ognia” oraz „What's Your Flava?”.

Latem 2007 r. ukazał się pierwszy singiel zwiastujący wydanie długogrającej płyty Mariki. Utwór „Moje serce” – owoc współpracy z duetem producenckim JuniorBwoy – stał się prawdziwym przebojem.

22 sierpnia 2008 r. na sklepowe półki trafił solowy album artystki – „Plenty”, wydany nakładem Pomaton EMI. Płyta to gorąca fuzja różnych gatunków muzyki miejskiej, od nu jazzu i neosoulu, po reggae, drum'n'bass i funk. Krążek został dobrze przyjęty zarówno przez publiczność, jak i przez krytyków.

Koncert rozpocznie się o 20:00 na placu przed Piwnicą Paryską. Bilety kosztują 15 zł (w przedsprzedaży) i 25 zł (w dniu koncertu). Może je kupić albo w Piwnicy Paryskiej, albo u organizatorów (nr telefonu: 793 747 778).

Po koncercie w Piwnicy Paryskiej odbędzie się afterparty. Dla bolesławian zagra Method Massiv, najaktywniejszy lokalny soundsystem. Grupę tworzą wokaliści Himalion, MichaJah i LadyBird oraz bolesławieccy DJ-e: Jegomość i Fasol z Full Spontan Promotions, któremu zawdzięczamy renesans imprez reggae/dancehall w naszym mieście.

Koncert organizowany jest przy aktywnej współpracy i pomocy Bolesławieckiego Ośrodka Kultury.

(informacja Krzysiek Krzemiński/ii)