Antychryst w Bolesławcu

Antychryst w Bolesławcu
fot. http://www.gutekfilm.pl/antychryst/tapety.html Film kontrowersyjnego duńskiego reżysera „Antychryst” jest grany w kinie Forum do środy. Horror z seksem pokazanym bez niedomówień odbierany jest przez jednych jako pornografia, przez innych jako łamanie konwencji.
istotne.pl forum, kino, film, antychryst

W czerwcowym repertuarze kina Forum jedną z filmowych propozycji jest „Antychryst” Larsa von Triera. Film tak kontrowersyjny, że należy obejrzeć i ocenić go samemu. Krytycy albo się nim zachwycają, uważając, że jest okrutnie piękny, albo potępiają go za niedojrzałość artystyczną.

Okrucieństwo, sceny kopulacji pokazywane bez cenzury i rozmaite potworności – to wszystko składa się na obraz „Antychrysta”. Najbardziej chwalony jest za stronę wizualną i realizowane w Polsce przez twórców „Katedry” efekty specjalne. W Cannes wygwizdany przez publiczność. Podzielił widzów na tych, co go uwielbiają, i tych, którzy go nienawidzą.

Nawet w naszym mieście ktoś anonimowo zadzwonił do kina Forum, zapowiadając pikietę filmu. Pracownicy byli doskonale przygotowani na przyjęcie ewentualnego tłumu. Film wyświetlany jest w późnych godzinach, o 21:15, a przed kupnem biletu młodszy widz musi okazać dowód tożsamości z datą urodzenia. Film jest dozwolony od 18 roku życia. Na zwiastunach widnieje informacja: film tylko dla dorosłych. Nikt młodszy na seans wpuszczony nie był.

Jeden z internautów pisze o filmie: „Film Antychryst żyje i nie pozwala żyć innym. Jest on niczym wirus, które walczy zacięcie z naszym mechanizmem obronnym. Boimy się emocji zawartych na niewielkim ekranie i nie chcemy sobie pozwolić na ich ekspresję”. Kino Forum zaprasza. Można napisać własną recenzję do „Antychrysta”.

(informacja Grażyna Hanaf)