Wychowankowie WTZ zwiedzili koszary

Wychowankowie WTZ zwiedzili koszary
fot. WTZ Podczas sobotniego festynu integracyjnego podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej wzięli udział w zawodach sportowych i obejrzeli sprzęt artyleryjski.
istotne.pl festyn, starostwo, niepełnosprawność, wtz

W sobotę 30 maja na terenie jednostki wojskowej odbył się festyn integracyjny zorganizowany przez Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej „Commando”, 23 Śląską Brygadę Artylerii oraz Stowarzyszenie Rodziców Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski w Bolesławcu.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. starosta Cezary Przybylski i wicestarosta Stanisław Chwojnicki, inicjator festynu, a także podopieczni i pracownicy WTZ w Wirach koło Poznania, najstarszego warsztatu terapii zajęciowej w Polsce.

Wychowankowie WTZ w Bolesławcu i Wirach wzięli udział w zawodach sportowych, zorganizowanych przez wojsko. Mieli też okazję obejrzeć sprzęt artyleryjski.

Justyna Ambroży, kierowniczka WTZ w Bolesławcu (pierwsza z lewej), Stanisław Chwojnicki (drugi z lewej) i Cezary Przybylski (pierwszy z prawej)Justyna Ambroży, kierowniczka WTZ w Bolesławcu (pierwsza z lewej), Stanisław Chwojnicki (drugi z lewej) i Cezary Przybylski (pierwszy z prawej)fot. WTZ
Podopieczny WTZ w wozie artyleryjskimPodopieczny WTZ w wozie artyleryjskimfot. WTZ
Podczas festynu wychowankowie WTZ mieli okazję obejrzeć sprzęt wojskowyPodczas festynu wychowankowie WTZ mieli okazję obejrzeć sprzęt wojskowyfot. WTZ
Jednym ze współorganizatorów festynu była 23 BAJednym ze współorganizatorów festynu była 23 BAfot. WTZ
fot. WTZ

(informacja WTZ/ii)