Trójbój lekkoatletyczny podstawówek – znamy mistrzów miasta i powiatu

Maciej Buciak
fot. MOS Mistrzostwo powiatu w kategorii drużynowej wywalczyły dziewczęta ze SP Czerna i chłopcy z SP nr 4 w Bolesławcu. Drużynowe mistrzostwo miasta, zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców, wywalczyła SP nr 4 w Bolesławcu.
istotne.pl 0 mosir bolesławiec, pceikk bolesławiec, triatlon

W czwartek (28 maja) na stadionie miejskim odbyły się Mistrzostwa Miasta i Powiatu Szkół Podstawowych w Trójboju Lekkoatletycznym. Drużyny liczyły po 8 osób. Rywalizowano w kategoriach dziewcząt i chłopców. Zawodnicy mieli do zaliczenia 3 konkurencje: bieg na 60 m, skok w dal i rzut piłeczka palantową.

Mistrzostwa powiatu

Drużynowym Mistrzem Powiatu w kategorii dziewcząt została reprezentacja SP Czerna, przed SP nr 4 Bolesławiec i SP nr 1 Bolesławiec. W kategorii chłopców tryumfowała reprezentacja SP nr 4, przed SP nr 1 Bolesławiec i SP Nowogrodziec. Indywidualnie najwięcej punktów zdobyli: Aleksandra Urbaniak (SP Czerna) i Maciej Buciak (SP nr 4).

Dziewczęta z SP Czerna zostały mistrzyniami powiatuDziewczęta z SP Czerna zostały mistrzyniami powiatufot. MOS
Chłopcy z SP nr 4 zdobyli tytuły mistrzów miasta i powiatuChłopcy z SP nr 4 zdobyli tytuły mistrzów miasta i powiatufot. MOSiR

Mistrzostwa miasta

Tytuł Drużynowego Mistrza Miasta w kategorii dziewcząt zdobyła reprezentacja SP nr 4, przed SP nr 1 i SP nr 5. Wśród chłopców pierwsze miejsce przypadło także drużynie z SP nr 4. Czwórka wyprzedziła SP nr 1 oraz SP nr 2 i 5. Indywidualnie najwięcej punktów zdobyła Klaudia Grabarz (SP nr 1) i Maciej Buciak (SP nr 4).

Misrzyniami miasta została drużyna dziewcząt z SP nr 4Misrzyniami miasta została drużyna dziewcząt z SP nr 4fot. MOSiR

Mistrzostwa Miasta i Powiatu Szkół Podstawowych w Trójboju Lekkoatletycznym zorganizowały wspólnie MOS i MOSiR.