Glinoludy paradują w Berlinie

Glinoludy paradują w Berlinie
fot. Krzysztof Gwizdała W tej chwili Glinoludy maszerują ulicami Berlina w słonecznej pogodzie. Mają szansę zdobyć jedną z głównych nagród.
istotne.pl gliniada, berlin, karneval der kulturen

Karnawał Kultur w Brlinie trwa. Dopisała pogoda. Glinoludy paradują w słońcu. „Dobrym ludziom słońce świeci”– to treść SMS-a, którego Glinoludy otrzymały od przyjaciół z Bolesławca. – Zawsze mieliśmy niezwykłe szczęście, jeśli chodzi o pogodę – mówi Glinolud Rafał Klimek z Opałkowej Chaty, w tym roku fotografujący paradę. – Nie chciałbym używać słowa cud, ale coś jest w tym sprzyjaniu nam niebios – dodaje Rafał.

Przygotowania do malowania glinąPrzygotowania do malowania glinąfot. Krzysztof Gwizdała
Odzież Glinoludy przygotowały w Bolesławcu, na miejscu wystarczyło pomalować twarze, ręce i nogiOdzież Glinoludy przygotowały w Bolesławcu, na miejscu wystarczyło pomalować twarze, ręce i nogifot. Krzysztof Gwizdała
Fotoreporterzy fotografujący GlinoludyFotoreporterzy fotografujący Glinoludyfot. Krzysztof Gwizdała
Organizatorzy Gliniady udzielają wywiadu telewizji RBBOrganizatorzy Gliniady udzielają wywiadu telewizji RBBfot. Krzysztof Gwizdała
Kobiety Glinoludki zadbały o kolorowe detaleKobiety Glinoludki zadbały o kolorowe detalefot. Krzysztof Gwizdała
Glinoludy mają drobne akcenty ceramiczneGlinoludy mają drobne akcenty ceramicznefot. Krzysztof Gwizdała
Przed paradą Glinoludy spacerowały po berlińskich chodnikachPrzed paradą Glinoludy spacerowały po berlińskich chodnikachfot. Krzysztof Gwizdała
Klatka na ptaki również jest glinianaKlatka na ptaki również jest glinianafot. Krzysztof Gwizdała

Autobusy z Bolesławca przybyły do Berlina około 10:00. Axel Eisenblaetter, przyjaciel Glinoludów, zajął się na miejscu koordynacją przygotowań do przemarszu grupy. Glinoludy przebrały się, pomalowały i jak zawsze zachwyciły fotoreporterów, którzy zebrali się licznie fotografując niezwykłych bohaterów berlińskiej parady.

Na grupę i organizatorów Gliniady czekała berlińska telewizja RBB. Dziennikarze tej stacji przygotowują bowiem szerszy materiał o gościach z Bolesławca.

Glinoludy zachęcają czytelników portalu IstotneInformacje.pl do trzymania kciuków za wielki finał, podczas którego oceniane są poszczególne grupy. Liczymy na jak najwyższe miejsce.

Prosto z Berlina – Grażyna Hanaf i Krzysztof Gwizdała

Podziękowania

Podziękowania dla niżej wymienionych za wsparcie, pomoc i udział w wyjeździe do Berlina:

Ula Frąszczak-Matyjewicz, Olaf Schweitzer, Axel Eisenblaetter, Krystyna Juszkiewicz, Urząd Miasta – za wsparcie akcji ze środków pochodzących z budżetu miasta, Janina Majewska, Tancerze Ognia „Chimera”, grupa z Wrocławia – MONAR, Portal IstotneInformacje.pl, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących przy ul. Komuny Paryskiej, Pracownia Metaloplastyki Metal-Art Rafał Kotlarski, Paweł Zwierz, Jarosław Rutyna, Bogusław Tyrcz.