Bolesłavia: 25 medali na Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży

Bolesłavia: 25 medali na Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży
fot. MKS Bolesłavia Reprezentanci Bolesłavii wywalczyli 25 krążków na Olimpiadzie Młodzieży we Wrocławiu. Złoto zdobyła piątka bolesłavian.
istotne.pl lekkoatletyka, mks bolesłavia, olimpiada

W dniach 30-31 maja Wrocławiu odbyła się Olimpiada Młodzieży. Reprezentanci MKS Bolesłavia zdobyli aż 25 medali, w tym 5 złotych i 9 srebrnych. Złoto wywalczyli: Beata Dąbal i Michał Zgodziński (w pchnięciu kulą), Agata Nabożna (w trójskoku), Marcin Zgodziński (w biegu na 110 m przez płotki) i Katarzyna Jankowska (w biegu na 400 m przez płotki).

Medaliści MKS BolesłaviaMedaliści MKS Bolesłaviafot. MKS Bolesłavia

Srebrne krążki przypadły w udziale: Zuzannie Trościńskiej (skok wzwyż), Sebastianowi Drozdowi (pchnięcie kulą i rzut dyskiem), Remigiuszowi Serafinowi (bieg na 100 m), Anecie Bujak (rzut oszczepem), Beacie Dąbal (rzut młotem i dyskiem), Maciejowi Chojnackiemu (bieg na 110 m przez płotki) i Agnieszce Myszkun (bieg na 400 m przez płotki).

Brązowe medale zdobyli: Kaja Caban (skok wzwyż i bieg na 200 m), Mateusz Pawluk (bieg na 100 m), Jagoda Brakoniecka i Mateusz Bieńkowski (rzut oszczepem), Agnieszka Dalmata (pchnięcie kulą), Mateusz Janik (bieg na 400 m), Maciej Chojnacki (bieg na 110 m przez płotki), Agata Nabożna (skok o tyczce), Radosław Cichoń (bieg na 200 m) i Daria Kłosowska (bieg na 300 m przez płotki).

(informacja MKS Bolesłavia/ii)

Zobacz także

Szczegółowe wyniki zawodów

MKS Bolesłavia