BKS Bobrzanie: porażka I i II drużyny

Logo BKS Bobrzanie Bolesławiec
fot. BKS W Trzebnicy I zespół BKS przegrał z tamtejszą Polonią 1:3. Honorowego gola zdobył dla bolesławian Paweł Rissmann. II drużyna przegrała z Łużycami Lubań 0:3.
istotne.pl 0 polonia, łużyce lubań, rissmann, trzebnica, bks bolesławiec

To był pechowy weekend dla seniorów BKS Bobrzanie. Zarówno I, jak i II drużyna, przegrały swoje spotkania. W sobotę (6 czerwca) I zespół rozgrywał mecz w Trzebnicy. Spotkanie rozpoczęło się obiecująco dla bolesławian. W 11 minucie Paweł Rissmann trafił w poprzeczkę. Pod koniec pierwszej połowy czerwoną kartką został ukarany Marek Kumoś. Tym samym, od 42 minuty BKS grał w 10. Rezultat bezbramkowy utrzymał się do 54 minuty. W ciągu następnych 23 minut gospodarze zdobyli 3 gole. Na listę strzelców wpisali się: Jaskułowski, Kuszyk i Baś. W 88 minucie honorowego gola dla bolesławian zdobył Paweł Rissmann. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii Trzebnica 3:1.

BKS II - Łużyce Lubań 0:3

Również w sobotę swoje wyjazdowe spotkanie rozgrywała II drużyna BKS. Przeciwnikiem bolesławian były Łużyce Lubań. Gospodarze zdobyli pierwszego gola w 68 minucie. Na bramkę Marka Przykłoty strzelał Andruchów i było 1:0. W 84 minucie na bramkę BKS uderzał Bełzowski. Piłkę zmierzającą do siatki zatrzymał ręką Mariusz Rutkowski, za co otrzymał czerwoną kartkę. Rzut karny na drugiego gola dla Łużyc zamienił Bełzowski. Wynik meczu na 3:0 dla Łużyc ustalił Tomasz Łojewski, który niefortunnie interweniował po dośrodkowaniu gospodarzy.