Ekstremalnie na skuterze

Ekstremalnie na skuterze
fot. Krzysztof Gwizdała 18-letni Przemysław Fornal z Bolesławca trenuje stunt od niespełna roku. W niedzielę wystartuje w ogólnopolskich zawodach w Bielawie.
istotne.pl fornal, motor, przemysław, stunt

Przemysław jazdą na motorze interesuje się od kilku lat. Stunt, czyli efektowne wyczyny kaskaderskie na motocyklu, trenuje od niespełna roku. Jeździ na skuterze Yamaha BWS NG, rocznik 96.

Przemysław FornalPrzemysław Fornalfot. Krzysztof Gwizdała

– Na takim poziomie w okolicy chyba tylko ja jestem, nie widziałem nikogo innego – mówi osiemnastolatek, który na co dzień trenuje w Warcie Bolesławieckiej. To drogi sport. Trzeba mieć przede wszystkim skuter lub motor, na bieżąco wymieniać płyny, dbać o sprzęt, ochraniacze. Przy takich akrobacjach kontuzje są nieuniknione, choć jak twierdzi Przemysław, jest to sport w miarę bezpieczny. – Na dwugodzinnym treningu zdarza mi się spaść z maszyny kilka, czasem kilkanaście razy. Na szczęście rozwijam niewielkie prędkości, więc jest w porządku – śmieje się młody kaskader.

W najbliższą niedzielę osiemnastolatek wystartuje w ogólnopolskich zawodach w Bielawie. – Pojadę w klasie nieregulaminowej, od 50 do 125 cm3 pojemności. To moje pierwsze zawody – mówi Przemysław Fornal. W wakacje planuje wystartować w kolejnych.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w niedzielę.

(informacja: Krzysztof Gwizdała)