Małgorzata Szeliga mistrzynią Polski w biegu na orientację

Małgorzata Szeliga mistrzynią Polski w biegu na orientację
fot. Dariusz Pachnik Zawodniczka UKS Tukan Iwiny wywalczyła złoto na Mistrzostwach Polski Juniorów w Biegu na Orientację.
istotne.pl bieg, mistrzostwa, szeliga

W maju br. pisaliśmy o tym, że Bartek Szeliga z Raciborowic został srebrnym medalistą Mistrzostw Świata w Biegu na Orientację. Miło nam poinformować o sukcesie jego siostry. W dniach 3-5 pod Nowym Wiśniczem (województwo małopolskie) odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Biegu na Orientację. Nasz powiat reprezentowało ośmioro zawodników UKS Tukan Iwiny, w tym Małgorzata Szeliga, która w biegu na średnim dystansie zdobyła złoty medal. Nasza zawodniczka o 5,5 minuty wyprzedziła kolejną biegaczkę.

W środku: Małgorzata SzeligaW środku: Małgorzata Szeligafot. Dariusz Pachnik

O podium otarł się Wojciech Pachnik, który zajął czwarte miejsce w biegu na średnim dystansie. Do brązu zabrakło mu 15 sekund. Jego klubowy kolega Marek Wojnowicz w tym samym biegu był piąty.

Wojciech Pachnik i Marek WojnowiczWojciech Pachnik i Marek Wojnowiczfot. Dariusz Pachnik

W Nowym Wiśniczu odbywały się również kwalifikacje do Mistrzostw Europy Juniorów, w których bezkonkurencyjna okazała się Angelika Haniszewska. Biegaczka już po raz drugi wywalczyła sobie prawo startu w europejskim czempionacie.

(informacja: Dariusz Pachnik/ii)