Mamy dwoje mistrzów Polski

paulina-stojanowska-kamil-serafin
istotne.pl 0 taekwondo, stojanowska

W ostatni weekend maja w Bornem Sulinowie odbyły się finały Mistrzostw Polski w Taekwondo Olimpijskim. UKS Ilyo Bolesławiec reprezentowali: Paulina Stojanowska, Kamil Serafin, Adam FilipekRemigiusz Różnicki. Startujący w kategorii -55 kg Remigiusz już w pierwszej walce trafił na późniejszego złotego medalistę zawodów – Patrika Chrapkowskiego z Olsztyna. Ostatecznie bolesławiecki taekwondoka zajął piąte miejsce w swojej kategorii wagowej.

Nie zawiodła Paulina Stojanowska (kategoria -44 kg). Reprezentantka UKS Ilyo wywalczyła upragnione złoto. To nie pierwszy jej medal na zawodach rangi mistrzowskiej. W ubiegłym roku zdobyła srebro w kategorii -42 kg.

Po lewej: Paulina StojanowskaPo lewej: Paulina Stojanowskafot. UKS Ilyo

O pechu może mówić Adam Filipek, startujący w kategorii -68 kg. W walce półfinałowej – na 30 sekund przed końcem ostatniej rundy – nasz taekwondoka uległ poważnej kontuzji, co wykluczyło go z dalszej rywalizacji.

Mariusz Sulma, szef i trener UKS Ilyo, oraz Kamil SerafinMariusz Sulma, szef i trener UKS Ilyo, oraz Kamil Serafinfot. UKS Ilyo

Swoją klasę po raz kolejny potwierdził natomiast Kamil Serafin (-63), który zdobył trzeci już tytuł mistrza Polski.