BKS wygrał z Piastem Wykroty

bks-mecz-piast-wykroty
fot. istotne.pl BKS pokonał Piasta Wykroty 4:2. Bramki dla bolesławian zdobyli: Zbigniew Mastalerz, Marcin Jankowski, Paweł Glanc i Damian Kamuda. Dla gospodarzy podwójne trafienie zaliczył Filip Godlewski.
istotne.pl 0 wykroty, piast, bks bolesławiec

W środę, 15 sierpnia, BKS Bobrzanie rozpoczął rozgrywki w jeleniogórskiej klasie okręgowej. Przed meczem przedstawiciel BKS – Zbigniew Mitera wręczył gospodarzom upominek – piłki. Wyjazdowe spotkanie z Piastem Wykroty zaczęło się po myśli gospodarzy. Już w pierwszej minucie spotkania Piast wyszedł na prowadzenie. Piłkę do bramki Manuela Kowalskiego pewnie skierował Filip Godlewski. Warto zaznaczyć, że asystą przy tym golu popisał się były zawodnik BKS – Paweł Rissmann. Ten sam zawodnik w 10 minucie oddał strzał głową. Bramkarz BKS złapał piłkę na raty. BKS próbował odrabiać straty, ale to Piast zdobył drugiego gola. W 22 minucie na listę strzelców ponownie wpisał się Godlewski i w Wykrotach zapachniało sensacją. W 24 minucie na bramkę Piasta zza pola karnego uderzył Wojciech Glanc. Tor lotu piłki zmienił jeszcze głową Zbigniew Mastalerz. Piłka odbiła się od słupka, wpadła do sieci i było 2:1 dla miejscowych. W 42 minucie atomowym uderzeniem popisał się Marcin Jankowski. Gospodarzy uratował jednak słupek.

Piłkarze BKS po zdobyciu bramkiPiłkarze BKS po zdobyciu bramkifot. Marcin Zabawa

W pierwszej połowie Wykroty grały bardzo agresywnie. Kosztowało to wiele sił. W drugiej odsłonie przewaga BKS z minuty na minutę stawała się coraz bardziej wyraźna i kolejne bramki były tylko kwestią czasu. W 58 minucie minimalnie chybił Jankowski. Co nie udało się wcześniej udało się w 71 minucie. Tym razem popularny Jankes trafił w słupek i po dobitce doprowadził do wyrównania 2:2. Siedem minut później BKS wyszedł na prowadzenie. Techniczny strzał Pawła Glanca w okienko bramki sprawił, że bramkarz Piasta mógł odprowadzić piłkę wzrokiem. W 85 minucie padł czwarty gol dla BKS. Na bramkę Piasta uderzył Jacek Bochnia i po niepewnej interwencji bramkarza gospodarzy skutecznie dobił Damian Kamuda. Piast Wykroty – BKS Bobrzanie 2:4 (2:1).

Kibice w Wykrotach obejrzeli ciekawe i dynamiczne spotkanie. Można nawet zaryzykować stwierdzeniem, że mecz Piast – BKS był o wiele lepszy i ciekawszy niż wieczorne spotkanie Estonia – Polska. Pomimo porażki zespół Piasta pozostawił dobre wrażenie i pewne jest, że dla nikogo nie będzie łatwym przeciwnikiem. Natomiast w BKS brakuje jeszcze zgrania. W zespole jest wielu doświadczonych piłkarzy o nieprzeciętnych umiejętnościach technicznych. Nie brakuje też motywacji do gry, więc powinno być dobrze. Łyżką dziegciu jest tylko fakt, że na samym starcie rozgrywek z drużyną pożegnał się Mateusz Mucha, który będzie prawdopodobnie grał w Leśniku Osiecznica. W najbliższej kolejce, w sobotę 18 sierpnia, BKS będzie podejmował Mitex Podgórzyn. Początek meczu o godzinie 17:00.

BKS: Kowalski – Pietrzak, Glanc P., Błoński (żk), Bryłkowski, Żmudziński, Glanc W. (85' Głowacki), Mastalerz (83' Janicki), Bochnia, Kamuda, Jankowski.

(informacja: Marcin Zabawa)