BKS rozpocznie rozgrywki z opóźnieniem

BKS rozpocznie rozgrywki z opóźnieniem
fot. Marcin Zabawa Pierwsze spotkanie rundy wiosennej zostało odwołane z powodu złych warunków pogodowych.
istotne.pl bks bobrzanie, sparing

Zaplanowany na sobotę (19 marca) mecz BKS Bobrzanie - Karkonosze Jelenia Góra (bez udziału kibiców gości) został odwołany. Mecz zostanie rozegrany w innym terminie. Powodem odwołania meczu są złe warunki pogodowe i nasiąknięta wodą płyta boiska w Bolesławcu. Seniorzy BKS Bobrzanie rozpoczną zatem rozgrywki za tydzień.

Sparingi

W okresie przygotowawczym BKS rozegrał mecz sparingowe. Wszystkie mecze kontrolne były rozgrywane na wyjeździe, gdyż w naszym mieście nie ma boiska na którym można rozgrywać mecze w warunkach zimowych. Poniżej wyniki sparingów:

  • BKS – Czarni Lwówek Śląski 10:1
  • BKS – Chojnowianka Chojnów 2:1
  • BKS – Zagłębie Lubin Młoda Ekstraklasa 1:5
  • BKS – Sparta Grabik 3:1
  • BKS – Chrobry Głogów 1:5

Skład na nowy sezon i opłaty regulaminowe

W sezonie wiosennym BKS będzie grał w nieco zmienionym składzie. Do zespołu powrócili z wypożyczenia Krzysztof Janicki, Mateusz Mucha i Krzysztof Szymański. W poprzedniej rundzie dwaj pierwsi zawodnicy grali w GKS Warta Bolesławiecka. Krzysztof Szymański był natomiast zawodnikiem Ślęzy Wrocław. Do BKS powrócił także wychowanek klubu Jakub Wołyński. Jakub jest dobrze znany kibicom. Jako grający trener Twardego Świętoszów przyczynił się do sukcesu swojej byłej drużyny, która kroczyła od awansu do awansu i obecnie występuje w III lidze. BKS pozyskał Przemysława Kotlarza. Piłkarz gra na pozycji pomocnik/obrońca. Ostatnim jego klubem była Polonia Świdnica. W drużynie BKS zobaczymy także Jana Wojciechowskiego, który powrócił do Bolesławca z Chrobrego Głogów. Drugim bramkarzem BKS został Bartosz Bochnia. W pierwszej drużynie zobaczymy też Piotra Bryłkowskiego.

Z zespołem BKS (i prawdopodobnie z czynnym uprawianiem piłki nożnej) pożegnał się wieloletni bramkarz – Marek Przykłota. Marka w bramce zastąpi Sebastian Łokaj. Karierę piłkarską prawdopodobnie zakończy także Tomasz Jasiński. Do swoich klubów z wypożyczenia powrócili: Łukasz Polański i Sebastian Gogut. Gra Łukasza Polańskiego w Konfeksie Legnica stoi jednak po znakiem zapytania. 14 marca, w miejscowości Rokitki, piłkarz był uczestnikiem wypadku samochodowego. Łukasz w stanie ciężkim trafił do szpitala w Legnicy. Czeka go poważna operacja głowy. Do Prochowiczanki Prochowice z BKS powrócił Robert Gajewski, zaś Błażej Rajchel został wypożyczony do GKS Warta Bolesławiecka. Pod znakiem zapytania stoją występy Wojciecha Dzioby i Marcina Głowackiego. Pierwszy przerwał treningi, zaś drugi miał wypadek (uszkodzone kręgi) i przebywa w szpitalu.

Przed sezonem wiosennym klub miał spore wydatki. Tylko na opłaty regulaminowe, związane z powrotem zawodników do swojego macierzystego klubu, BKS musiał wpłacić do kasy DZPN około 4 tys. zł. Przykładowo, powrót Jana Wojciechowskiego z Chrobrego Głogów, kosztował klub 1100 zł, zaś powrót Jakuba Wołyńskiego 1300 zł. Przypominamy, że każdy kto chce pomóc klubowi może przekazać 1% swojego podatku. Szczegóły na stronie klubu. Link poniżej informacji.

(informacja BKS Bobrzanie/Marcin Zabawa)

Zobacz także

BKS Bobrzanie - oficjalna strona klubu