Bardzo dobry występ lekkoatletów Bolesłavii

Bartosz Wróbel
istotne.pl 0 lekkoatletyka, wróbel, bolesłavia, ewa ochocka

W ubiegły weekend we Wrocławiu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biegach przełajowych, będące jednocześnie eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się 2 kwietnia w Bydgoszczy. Kwalifikacje do mistrzostw Polski zdobyła czwórka podopiecznych Małgorzaty Markowskiej: Krzysztof Kozdra (w biegu na 5000 m), Beata Cieśla (w biegu na 3000 m), Dominika Kamińska (na 2000 m) i Bartosz Wróbel (w biegu na 3000 m). Ten ostatni dotarł do mety na drugim miejscu, zdobywając srebrny krążek.

Na wysokich miejscach zameldowała się też trójka młodzików Bolesłavii. Ewa Ochocka wywalczyła brąz na dystansie 1500 m. Dobre, siódme miejsce w biegu na 2000 m zajął Mateusz Kopeć. Na uwagę zasługuje również wynik Wojciecha Karabana, dopiero zaczynającego swoją przygodę z lekką atletyką. Zawodnik uplasował się na 18 pozycji.

Na trzecim stopniu podium: Ewa OchockaNa trzecim stopniu podium: Ewa Ochockafot. Małgorzata Markowska