Grupa MoCarta w Forum

Grupa MoCarta w Forum
fot. Gerard Augustyn Kwartet smyczkowy, bawiący publiczność na najlepszych kabaretowych scenach w Polsce, wystąpi w piątek w Bolesławcu.
istotne.pl forum, koncert

Grupa MoCarta to marka sama w sobie. Muzycy udowadniają, że muzyka klasyczna to nie tylko sztywne formy. – Jesteśmy na przekór dostojnej powadze sal koncertowych, na przekór nużącej codzienności życia muzyków, na przekór zaprzysięgłym melomanom i na przekór fanom rocka, rapu czy muzyki pop, którzy boją się klasyki jak ognia. Traktujemy naszą Matkę Muzykę z żartobliwą ironią i jesteśmy pewni, że się nie obrazi – mawiał Artur Renion, tragicznie zmarły członek Grupy MoCarta.

Kwartet smyczkowy tworzą obecnie absolwenci Akademii Muzycznej w Warszawie i Łodzi – Filip Jaślar, Michał Sikorski, Paweł Kowaluk i Bolek Błaszczyk. Skecze Grupy MoCarta polegają głównie na zabawie wszelkiego rodzaju muzyką. Kwartet zdobył liczne nagrody za swoje kabaretowe występy. Grand Prix XVIII Biesiad Satyry i Humoru „Złota szpilka” 1997, II nagroda Przeglądów Kabaretów PaKa 1998 i 2000, „Pingwin z brązu” – nagroda zielonogórskiego środowiska kabaretowego oraz Grand Prix Festiwalu Dobrego Humoru w Trójmieście, 2002.

Grupa MoCarta to nie tylko kabaret muzyczny. Zespół występuje również z repertuarem klasycznym, a także zajmuje się muzyką rozrywkową (współpracował m.in. z takimi artystami jak Maryla Rodowicz, Natalia Kukulska, Grupa pod Budą, Marian Opania, Włodzimierz Korcz, Artur Andrus, Czerwony Tulipan, Kayah, Piasek oraz mim Ireneusz Krosny). W październiku 1998 Grupa wzięła udział w prestiżowym festiwalu „Gaudeamus” we Wrocławiu, uzyskując niezwykle przychylne recenzje w piśmie „Ruch Muzyczny”. Od tego czasu Grupa MoCarta jest często zapraszana do sal filharmonicznych w całej Polsce, a także wyjeżdża na koncerty zagraniczne (Niemcy, Szwecja, Słowacja, Litwa, Ukraina, Chiny, Japonia).

Koncert w piątek, 25 marca, o godzinie 18:00. Rezerwacja biletów online: www.kino.boleslawiec.pl.

BOK-MCC/Grażyna Hanaf