Szpetne tablice na plantach

Szpetne tablice na plantach
fot. Grażyna Hanaf Oklejone przez mieszkańców niechlujnymi ogłoszeniami tablice wyglądają jak śmietnik na tle wypielęgnowanych alejek parku. Szpecić planty będą aż do czerwca.
istotne.pl ogłoszenie, planty, tablice

Odnowione planty miejskie zostały wyposażone w około czterdzieści eleganckich tablic, które od zeszłego roku stały puste. Zostały więc zagospodarowane przez mieszkańców, jako darmowe miejsca reklamowe. Naklejać na nie zaczęto, bez ładu i składu, reklamy przeróżnych usług. Oferowano pomoc w wypełnianiu PITów, naprawę maszyn do szycia, sprzedaż i wynajem mieszkań, usługi remontowe, korepetycje oraz stawianie pijawek i świecowanie uszu. Do tego ogłoszeniowego grochu z kapustą dołączyli się przedsiębiorcy, których stać było na elegancki plakat. Tak reklamowały się firmy transportowe i duży sklep. Na darmowej tablicy zaprezentował swoje usługi nawet jeden z banków.

Na tablice naklejono, bez ładu i składu, reklamy przeróżnych usług.Na tablice naklejono, bez ładu i składu, reklamy przeróżnych usług.fot. G. Hanaf

Tablice, jak się okazało, zostały postawione na plantach w zupełnie innym celu. Mają służyć, jako rodzaj przewodnika po mieście i jego zabytkowej części.

– Każda tablica przeznaczona jest na zamieszczenie krótkiej informacji turystycznej, historycznej lub botanicznej. Treść informacji jest w opracowaniu. Wydział Rozwoju i Promocji Miasta zamieści je przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego – poinformowała Agnieszka Gergont, rzeczniczka miejska.

Naczelnik wydziału precyzuje, że informacje zostaną umieszczone na tablicach w czerwcu tego roku. – Kiedy opracujemy teksty informacji wynajęta zostanie firma, która oczyści tablice z ogłoszeń. I zamieści na stałe plansze z planem miasta, informacjami o ciekawym drzewostanie oraz wydarzeniach historycznych i atrakcjach związanych z danym miejscem – mówi Tomasz Gabrysiak.

Oklejenie tablic ogloszeniami świadczy o zaradności mieszkańców, ale też o całkowitym braku poczucia estetyki.Oklejenie tablic ogloszeniami świadczy o zaradności mieszkańców, ale też o całkowitym braku poczucia estetyki.fot. G. Hanaf

Szybkie zagospodarowanie przez mieszkańców pustych tablic informacyjnych na plantach świadczy o kilku rzeczach. Po pierwsze, o zaradności bolesławian, którzy wykorzystali atrakcyjne miejsce, by zareklamować swoje usługi. Po drugie, o dużym zapotrzebowaniu na darmowe miejsce na ogłoszenia. I niestety, po trzecie, o całkowitym braku świadomości, że ogłoszenia szpecą odnowiony i reprezentacyjny trakt miasta.

(informacja: Grażyna Hanaf)