Bolesłavia z 9 medalami Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików

Bolesłavia z 9 medalami Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików
fot. Paweł Wiśniewski Złote medale w Mistrzostwach wywalczyli Kacper Olszewski, Paweł Jóźwiak i Monika Sandak.
istotne.pl zawody, lekkoatletyka, mks bolesłavia, olszewski, sandak, medal

Za nami Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, które miały miejsce 15 i 16 września w Słubicach. W zawodach mających rangę mistrzostw makroregionu udział wzięły reprezentacje 30 klubów z województwa dolnośląskiego i lubuskiego.

W imprezie wystartowało około 40 lekkoatletów MKS Bolesłavia. Trenerami młodych sportowców są: Tomasz Markowski, Małgorzata Markowska, Dariusz Marek, Ryszard Posacki oraz Joanna Mudrak.

Lekkoatleci zdobyli 47 punktów w systemie sportu młodzieżowego i zajęli bardzo wysokie 2 miejsce, ustępując tylko MKS Osa Zgorzelec (48 pkt). Za bolesłavianami znalazły się takie sportowe potęgi, jak: ZLKL Zielona Góra, AZS-AWF Gorzów, LKS Górnik Wałbrzych czy MOS Wrocław.

Złote medale wywalczyli:

  • Kacper Olszewski – w pchnięciu kulą (15.69) i w rzucie oszczepem (61.34)
  • Paweł Jóźwiak – w skoku w dal (6.12)
  • Monika Sandak – w rzucie dyskiem (34.95)

Srebrne krążki przypadły:

  • Wojciechowi Kutrybie – w rzucie młotem (36.71)
  • Monice Sandak – w rzucie oszczepem (33.35)
  • Wojciechowi Karabanowi – w biegu na 1000 m (2:44.47)

Brąz zdobyli:

  • Jakub Rajfur – w biegu na 110 m przez płotki (16.40)
  • Damian Gradzik – w rzucie dyskiem (47.97)

Miejsca w pierwszej dziesiątce zajęli:

  • Eryka Baran – 4 lokata w rzucie oszczepem i 5 miejsce w rzucie dyskiem
  • Damian Gradzik – 5 lokata w rzucie oszczepem
  • Diana Forster – 5 lokata w pchnięciu kulą i 7 miejsce w rzucie młotem
  • Mateusz Pugacz – 6 lokata w rzucie młotem i 9 miejsce w rzucie dyskiem
  • Piotr Wachowicz – 6 lokata w biegu na 1000 m
  • Paweł Ładocha – 7 lokata w rzucie młotem
  • Barbara Busłowicz – 7 lokata w skoku w dal i 8 miejsce w skoku wzwyż
  • Gabriela Sawko – 8 lokata w rzucie młotem i w rzucie oszczepem
  • Jacek Skiba – 8 lokata w rzucie młotem
  • Karolina Wolska – 8 lokata w biegu na 600 m
  • Patryk Modras – 8 lokata w biegu na 300 m
  • Adrianna Bzdyk – 9 lokata w skoku wzwyż
  • Michał Kutryba – 10 lokata w rzucie młotem
  • Izabela Kruszwicka – 10 lokata w skoku wzwyż.

Punktacja klubowa (pierwsza dziesiątka):

  1. MKS Osa Zgorzelec – 48,0 pkt
  2. MKS Bolesłavia Bolesławiec – 47,0
  3. ZLKL Zielona Góra – 44,5
  4. LKS Górnik Wałbrzych – 38,0
  5. AZS-AWF Gorzów – 34,0
  6. AZS-PWSZ Gorzów – 25,0
  7. LLKS Osowa Sień – 22,0
  8. ULKS Uczniak Szprotawa – 21,0
  9. MLKS Echo Twardogóra – 19,0
  10. MLKS Agros Żary – 19,0

Kwalifikacje do startu w Mistrzostwach Polski Młodzików (Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego) uzyskali: Kacper Olszewski oraz Monika Sandak (w dwóch konkurencjach), Paweł Jóźwiak (w skoku w dal), Jakub Rajfur (w biegu na 110 metrów przez płotki), Wojciech Karaban (w biegu na 2000 m), a także Damian Gradzik (w wieloboju). Mistrzostwa rozegrane zostaną w Słubicach w dniach 29-30 września.

(informacja: Justyna Serafińska-Gruman/ii)