Gimnazjum nr 2 najlepsze w lidze lekkoatletycznej

eryka-baran-lekkoatletka-boleslavia
istotne.pl 0 zawody, lekkoatletyka, mosir bolesławiec, pceikk bolesławiec

Za nami mistrzostwa miasta i powiatu szkół gimnazjalnych w lidze lekkoatletycznej. Zawody rozegrano w poniedziałek, 17 września, na stadionie miejskim. Mistrzyniami Bolesławca i powiatu zostały dziewczęta z Gimnazjum Samorządowego nr 2. Opiekunką ekipy jest Jadwiga Stachów. Wicemistrzostwo miasta i powiatu wywalczyły lekkoatletki z GS nr 1. Trzecie w klasyfikacji miejskiej były dziewczęta z GS nr 3, a w powiatowej – zawodniczki z Nowogrodźca.

W kategorii chłopców mistrzostwo miasta i powiatu wywalczyła ekipa z GS nr 2. Opiekunem drużyny jest Tomasz Markowski. Wicemistrzami Bolesławca i powiatu zostali zawodnicy z GS nr 1. Trzecie miejsce w miejskiej klasyfikacji drużynowej zajęli lekkoatleci z GS nr 3, a w powiatowej – uczniowie Gimnazjum w Gromadce.

Indywidualnie najwięcej punktów zdobyli Eryka BaranKacper Olszewski (oboje z GS nr 2). Zawody zostały zorganizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr.

(informacja: MOSiR/MOS/ii)