Podczas tegorocznej gali rozdania nagród prezydenta Piotr Roman honorowo wyróżnił m.in.
- Edwarda i Irenę Gałków (firma Edir) – laureata nagrody Euroregionu Nysa Innovation 2011 za najlepszą współpracę transgraniczną
- Enrique Martineza – dyrektora SRG Global (Guardian), firmy prowadzącej działalność w Podstrefie Bolesławiec Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park
- 23 Śląski Pułk Artylerii (jednego z największych pracodawców w Bolesławcu)
- Wojskową Komendę Uzupełnień.
Indywidualne nagrody w kategorii sport odebrali:
- Edward Spraski – zawodnik judo, który w 2011 roku zdobył siódme miejsce na Mistrzostwach Świata we Frankfurcie oraz pierwsze miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski
- Ewa Ochocka – lekkoatletka z Międzyszkolnego Klubu Sportowego Boleslavia (w roku 2011 ustanowiła 3 rekordy klubu w biegu na 100 m, 300 m i skoku w dal), zwyciężczyni Międzynarodowego Meczu Polska-Czechy-Niemcy w biegu na 100 m, brązowa medalistka Mistrzostw Polski Samsung Athletic Cup w biegu na dystansie 100 m
- Bartosz Wróbel – lekkoatleta z Międzyszkolnego Klubu Sportowego Boleslavia, srebrny medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Płocku w biegu na 2000 m z przeszkodami, objęty szkoleniem Kadry Narodowej Juniorów
- Beata Dąbal – lekkoatletka z Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Boleslavia” – w 2011 roku zdobyła 3 medale imprez ogólnopolskich, ustanowiła rekord klubu w rzucie młotem
- Andrzej Daszyński, pływak z Klubu Pływackiego „Masters Bolesławiec”
- zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Ilyo Bolesławiec i Kadry Polski Juniorów w Dyscyplinie Taekwondo: Paulina Stojanowska i Kamil Serafin
- Dawid Permus – brydżysta sportowy i kapitan drużyny młodzieżowej, która uczestniczy w rozgrywkach Drużynowych Mistrzostw Polski na szczeblu ligi okręgowej.
Nagrody zespołowe otrzymali:
- drużyna juniorek siatkarskich z Klubu TOP Bolesławiec w składzie: Edyta Szewczuk, Dorota Burdyna, Zofia Lankiewicz, Dominika Mienculewicz, Magda Kozłowska, Katarzyna Melko, Dorota Medyńska, Paulina Kopeć, Patrycja Drążkiewicz, Katarzyna Segiet
- sekcja pływaków z Klubu TOP Bolesławiec w składzie: Agata Knapik, Jonasz Szkirpan, Patryk Łukanowicz
- Międzyszkolny Klub Sportowy Bolesłavia
- drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego „KUSY” w składzie: Arkadiusz Ziółkowski, Dawid Kowalonek, Kamil Tyndyk, Martin Nakonieczny, Dawid Strojek, Norbert Małecki, Mateusz Giergielewicz, Adrian Puzio.
Nagrody za działalność społeczną zostały wręczone:
- Helenie Kowal, założycielce Klubu Ciekawych Świata oraz Koła Miłośników Opery
- Stefanowi Olejnikowi, członkowi Polskiego Związku Motorowego (w roku 2011 promował miasto Bolesławiec podczas Międzynarodowych Targów Turystyki we Wrocławiu i w Berlinie)
- Miejskiemu Przedszkolu Publicznemu nr 7 z oddziałami integracyjnymi
- Hufcowi Pracy.
Nagrodami w dziedzinie kultury wyróżniono:
- Stanisławę Wojdę-Pytlińską, malarkę, pedagoga, instruktorkę pracowni plastycznej „Akademia Sztuki” w BOK-MCC
- Joannę Ośko, uczennicę Stanisławy Wojdy-Pytlińskiej i uczestniczkę warsztatów plastycznych BOK-MCC (jej praca wyróżniona została na 12 Międzynarodowym Konkursie Plastycznym w Japonii)
- Aleksandra Samostrokova, dyrygenta chóru Kamerton Państwowej Szkoły Muzycznej
- Chór Dziecięcy Melikos przy Miejskim Zespole Szkół nr 2
- Michała Szweda i Mateusza Grobelnego – za działania artystyczne podczas Bolesławieckiego Święta Ceramiki
- Gminny Zespół Pieśni i Tańca „Jutrzenka”
- zespół Sumptuastic.
Nagrody w dziedzinie nauka otrzymali:
- Szymon Głogowski, nauczyciel Gimnazjum Samorządowego nr 2 oraz założyciel i prezes Stowarzyszenia Trójrzecze
- Laura Słocka-Przydróżna, dyrektorka Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra Henryka Sucharskiego
- zespół nauczycieli Gimnazjum Samorządowego nr 3 w składzie: Katarzyna Zięba, Monika Kalinowska, Ewa Kuczyńska, Aleksandra Sozańska-Kut, Błażej Dzikowski, Grażyna Symonowicz, Agnieszka Szulc-Jednoróg
- zespół uczniów I Prywatnego Gimnazjum w składzie: Karolina Kwiatkowska, Rafał Molenda, Bartosz Jusypenko, Martyna Nawara.
W kategorii inne wyróżniono Spółdzielnię Rękodzieła Artystycznego „Ceramika Artystyczna”.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.
(informacja: ii)