Siatkarki Tukana powalczą o awans do II ligi

siatkarka-tukan-iwiny
istotne.pl 0 iwiny, sulików, korona, uks tukan

Zawodniczki Tukana w sobotę, 11 lutego, podejmowały KS Korona Sulików. Gospodynie, aby zakwalifikować się do baraży, nie mogły pozwolić sobie na porażkę. Początek spotkania obfitował w sporo błędów po obu stronach siatki. Pierwsze nerwy opanowały zawodniczki Tukana i objęły prowadzenie (8:5). W dalszej części seta przewaga gospodyń rosła i w pewnym momencie sięgnęła nawet 7 punktów. Ostatecznie iwinianki wygrały tę partię do 19.

W kolejnej odsłonie siatkarki z Sulikowa popełniły mnóstwo błędów i Tukan szybko objął prowadzenie (5:1), którego nie oddał już do końca. Iwinianki wygrały do 14.

W trzecim secie przewaga gospodyń nie podlegała już żadnej dyskusji. Tukan wygrał tę partię do 8 i całe spotkanie 3:0. Dzięki temu zwycięstwu nasze siatkarki zajęły drugie miejsce w tabeli i zagrają w turnieju barażowym o awans do II ligi.

(informacja: Agata Kubuś/ii)