Biegacze z Iwin z 5 medalami mistrzostw Polski

angelika-haniszewska-ola-pulda
istotne.pl 0 zawody, bieg, uks tukan

Dobiegły końca Klubowe Mistrzostwa Polski w Biegu na Orientację, które miały miejsce w Tomaszowie Mazowieckim. 12-osobowa ekipa UKS Tukan Iwiny zdobyła pięć medali, w tym dwa złote i jeden srebrny.

Najlepiej wypadła Angelika Haniszewska, która była bezkonkurencyjna w kategorii juniorek na dystansie klasycznym. Zawodniczka wygrała z ponad trzyminutową przewagą nad Marią Polischuk, Ukrainką startującą w barwach Śląska Wrocław i aktualną wicemistrzynią Europy. W biegu sprinterskim Angelika uplasowała się na trzeciej pozycji, podobnie jak jej klubowy kolega Bartek Szeliga.

Srebro dla Tukana wywalczyła Ola Pulda, startująca w kategorii K-10. Złoty medal zaś przypadł trenerowi klubu Dariuszowi Pachnikowi, który wygrał sprint w kategorii weteranów M-40.

W środku: Angelika HaniszewskaW środku: Angelika Haniszewskafot. Dariusz Pachnik