Liczne podtopienia w powiecie, sytuacja na Bobrze w normie

Liczne podtopienia w powiecie, sytuacja na Bobrze w normie
fot. B.org Woda wdarła się do domów w Raciborowicach Górnych, Godzieszowie, Milikowie, Modłej, Nowogrodźcu, Zbylutowie, Żerkowicach i Skorzynicach.
istotne.pl woda, kolizja, zalanie, deszcz

Padający od wczoraj deszcz powoduje liczne podtopienia. Do zalania gospodarstw i domów doszło w Raciborowicach Górnych, Godzieszowie, Milikowie, Modłej i Nowogrodźcu. Poziom wody w Bobrze podniósł się o 10 cm od normalnego stanu. 50 centymetrów brakuje, by woda zaczęła się wylewać z koryta. Na razie nie ma więc niebezpieczeństwa, choć sytuacja może się zmienić.

Sporo zabudowań zostało zalanych w powiecie lwóweckim. W Chmielnie, Zbylutowie, Żerkowicach i Skorzynicach woda wdarła się do kilkudziesięciu domów.

Padający deszcz utrudnia też jazdę po drogach. Wczoraj doszło do dwóch kolizji. W Kruszynie auto najechało na tył innego samochodu, a na trasie Bolesławiec-Kliczków samochód wpadł do rowu. Kierowcom nic się nie stało. Dziś nad ranem na tym samym zakręcie na trasie do Kliczkowa straciła panowanie nad pojazdem kobieta. Z obrażeniami kręgosłupa trafiła do szpitala.

Kolizja w KruszynieKolizja w Kruszyniefot. Andrzej Stefańczyk
Kierowca jechał za szybko, na szczęście nic mu się nie stałoKierowca jechał za szybko, na szczęście nic mu się nie stałofot. Krzysztof Gwizdała
W połowie trasy Bolesławiec-Kliczków są zakręty, na których trzeba zwolnićW połowie trasy Bolesławiec-Kliczków są zakręty, na których trzeba zwolnićfot. Krzysztof Gwizdała

Wyślij zdjęcia lub istotną informację

Możesz wysłać do nas zdjęcia zalanych zabudowań lub ulic. Powiadom, gdzie jest zagrożenie podtopieniem.

(informacja Krzysztof Gwizdała)