Marcin Ciliński: Budujemy wszystko od nowa

Marcin Ciliński: Budujemy wszystko od nowa
fot. Marcin Zabawa W zespole jest wiele nowych twarzy. Trener zapowiada, że nie odpuści meczów pucharowych. Do drużyny dołączy też doświadczony obrońca. Selekcjoner na razie nie chce zdradzić jego nazwiska.
istotne.pl bks bobrzanie, marcin ciliński

Drużyna seniorów BKS Bobrzanie rozpoczyna ligowe zmagania 14 sierpnia o godzinie 11:00. W pierwszym meczu zespół zmierzy się w Bolesławcu z Kuźnią Jawor. O przygotowaniach do nowego sezonu rozgrywek IV ligi rozmawialiśmy z trenerem BKS Marcinem Cilińskim.

Marcin Zabawa: Proszę powiedzieć, jak minął sezon przygotowań?
Marcin Ciliński: Sezon był bardzo krótki, mieliśmy bardzo mało czasu. Co innego, jak już ma się zespół i dobiera się dwóch czy trzech zawodników; dwa, trzy wzmocnienia i podstawa zespołu jest. Teraz praktycznie budujemy wszystko od nowa. Jest tylu nowych zawodników, bo z trzonu zespołu, z poprzedniego sezonu, zostało raptem czterech, pięciu piłkarzy. Ich brałem pod uwagę. Cały czas szukamy optymalnego rozwiązania. Mieliśmy cztery tygodnie na przygotowania. Obecny okres przygotowawczy był inny niż wcześniejsze. Wcześniej rozgrywaliśmy więcej meczów.

Cele na nowy sezon?
Wszyscy wiedzą, jakie są cele. Bolesławiec od wielu sezonów puka do wyższej ligi. Poprzedni sezon nie był do końca taki, jakiego wszyscy by sobie życzyli. Wcześniej, jak byłem trenerem [BKS Bobrzanie – przyp. red.], to też szansa awansu została zaprzepaszczona. Wówczas awansowało wiele zespołów i wszystkie grają w III lidze. Nie chciałbym jednak, żeby ludzie wywierali jakąś wielką presję. Budujemy nowy zespół. Jest ciekawie, jest parę nazwisk.

Co z meczami pucharowymi?
Pojedziemy i będziemy normalnie grali w podstawowym składzie. Oczywiście, będą grali ci zawodnicy, którzy są załatwieni. Nie będzie wszystkich, którzy grali na sparingach.

No właśnie, kto już jest pewnym wzmocnieniem w BKS?
Na pewno Emil Nowakowski, Robert Gajewski, Łukasz Filipiak i Sebastian Gogut. Chciałbym w drużynie: Ariela Sworackiego, Karola Bednarowskiego i Łukasza Polańskiego. Chciałbym, żeby grał też Józek Pietrzak. Józek jest doświadczonym zawodnikiem. W Chrobrym Nowogrodziec to właściwie on trzymał całą linię obrony. W sparingu [z Twardym Świętoszów – przyp. red.] wszedł w drugiej połowie i od razu uspokoił grę. Jest jeszcze ktoś w zanadrzu. Na razie nie chcę dokładnie mówić kto. Mogę powiedzieć jedynie, że będzie to zawodnik, który nie będzie musiał walczyć o miejsce w składzie. Będzie to doświadczony piłkarz linii obrony.

Dziękuję za rozmowę.
Dziękuję.

Aktualizacja 2010-08-10 17:30

Kolejnym piłkarzem, który po Emilu Nowakowskim, Robercie Gajewskim, Łukaszu Filipiaku i Sebastianie Gogucie wzmocni drużynę BKS jest Ariel Sworacki. Urodzony w 1987 roku piłkarz, wychowanek Górnika Polkowice, ostatnio grał w Sparcie Rudna. Zawodnik gra na pozycji obrońcy.

Zobacz także

BKS Bobrzanie - oficjalna strona klubu

BKS Bobrzanie - strona nieoficjalna