FMS chce obniżki cen biletów na seanse w kinie

FMS chce obniżki cen biletów na seanse w kinie
fot. FMS Członkowie Federacji Młodych Socjaldemokratów wystąpili z wnioskiem w tej sprawie do prezydenta Piotra Romana.
istotne.pl prezydent, forum, kino, cena, fms

Działacze lewicowej młodzieżówki chcą obniżenia cen biletów na seanse filmowe, które odbywają się w kinie Forum. Z wnioskiem w tej sprawie wystąpili do prezydenta Piotra Romana. W dokumencie czytamy:

Sytuacja materialna wielu rodzin, które mieszkają w Bolesławcu i na terenie powiatu bolesławieckiego, nie pozwala im – przy takich cenach biletów – korzystać z repertuaru lokalnego kina. Koszt jednego wejścia na seans dla przeciętnej rodziny wynosi 60 zł. Kwota ta, w stosunku do standardowej płacy mieszkańca Bolesławca, jest za wysoka. Reprezentując wiele osób, które poparły tę inicjatywę, wnioskujemy do Pana Prezydenta o stałe obniżenie kosztów biletów, dzięki czemu mieszkańcy naszego miasta i powiatu będą mieli powszechniejszy dostęp do kultury, co jest podstawowym celem Bolesławieckiego Ośrodka Kultury.

Liczymy na pozytywne rozpatrzenie wniosku, który ma na celu poprawę rozwoju życia kulturalnego i jednocześnie dbanie o finanse mieszkańców.

W środku: Paweł ZielińskiW środku: Paweł Zielińskifot. FMS

– Prezydent ma 30 dni na odpowiedź w sprawie naszego wniosku – mówi Paweł Zieliński, szef FMS w Bolesławcu. – Mam nadzieję, że wniosek nie zostanie odrzucony.

Do sprawy wrócimy.

(informacja FMS/ii)