Strażnicy miejscy ujęli kolejnych wandali

Strażnicy miejscy ujęli kolejnych wandali
fot. Marcin Zabawa Funkcjonariusze straży miejskiej zatrzymali mężczyzn, którzy odpowiedzą za zniszczenie mienia.
istotne.pl straż miejska, wandal, mandat

W sobotę, 31 lipca, około 20:30 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie o tym, że pijany mężczyzna kopie samochody zaparkowane przy ulicy Polnej w Bolesławcu. Patrol natychmiast udał się na miejsce zdarzenia. Szybko ustalono rysopis wandala. Mężczyzna został zatrzymany. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi bolesławiecka policja.

Tego samego dnia strażnicy miejscy patrolujący ulicę Gdańską zauważyli grupę mężczyzn. Jeden z nich głośno przeklinał. Jak się okazało, miał prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Trwają czynności w tej sprawie.

W nocy z 31 lipca na 1 sierpnia strażnik obsługujący monitoring zauważył, że młody mężczyzna niszczy infokiosk zamontowany na bolesławieckim Rynku. Strażnicy udali się na miejsce zdarzenia. Kiedy byli w drodze, otrzymali zgłoszenie, że inna osoba załatwia swoje potrzeby fizjologiczne przy ratuszu. Obaj mężczyźni dostali mandaty w wysokości 300 zł.

Tej samej nocy, również dzięki zdjęciom z monitoringu, strażnicy miejscy zatrzymali mężczyznę, który niszczył zabytkowe pieczęcie znajdujące się na ścianach Bramy Piastowskiej. Wandal wieszał się na pieczęciach i próbował na nich umieścić kwietniki z ogródka piwnego w Rynku. W chwili zatrzymania był pijany. Miał ponad 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

(informacja SM/ii)