Mieszkańcy Raciborowic walczą z powodzią

Mieszkańcy Raciborowic walczą z powodzią
fot. Marcin Zabawa Wylała rzeka Bobrzyca. Podtopionych jest kilkadziesiąt gospodarstw. Najtrudniejsza sytuacja jest w Raciborowicach Górnych.
istotne.pl powiat, powódź, raciborowice, bobrzyca, sędzimirów

Niewielka rzeka Bobrzyca wystąpiła z koryta i zalała gospodarstwa w Raciborowicach Górnych. Dla mieszkańców tej miejscowości walka z wodą rozpoczęła się w nocy z piątku na sobotę. Wskutek powodzi ucierpiało co najmniej kilkadziesiąt gospodarstw. Woda zalała piwnice i pomieszczenia położone na parterze budynków. W akcji ratowniczej biorą udział strażacy i mieszkańcy wsi. Strażacy wypompowują wodę z piwnic, komórek i pomieszczeń mieszkalnych. W wielu miejscach zagrożonych zalaniem ludzie układają worki z piaskiem. Najtrudniejsza sytuacja jest w zabudowaniach położonych najbliżej rzeki. Intensywne opady deszczu powodują spływanie wody z okolicznych pól.

Także mieszkańcy Raciborowic Dolnych z niepokojem obserwują wysoki poziom Bobrzycy. Rzeka płynie całym korytem. Podtopione są tereny zielone i posesje położone najbliżej nurtu. Wszyscy mają nadzieję, że deszcz przestanie padać i poziom wody zacznie opadać. Niebawem więcej zdjęć i materiał wideo.

fot. Marcin Zabawa
Zalana ulica w Racioborowicach GórnychZalana ulica w Racioborowicach Górnychfot. Marcin Zabawa
Strażacy wypompowują wodę z zalanych domówStrażacy wypompowują wodę z zalanych domówfot. Marcin Zabawa
fot. Gerard Augustyn

(informacja ii)