Niepełnosprawni artyści prezentują swoje prace

Niepełnosprawni artyści prezentują swoje prace
fot. Gerard Augustyn W holu Starostwa Powiatowego w Bolesławcu można oglądać dzieła wychowanków Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz osób stowarzyszonych w środowiskowych domach samopomocy. Ostatniego dnia ekspozycji odbędzie się aukcja prac.
istotne.pl wystawa, starostwo, niepełnosprawność

Wernisaż wystawy „Dla Mamy” odbył się w poniedziałek 26 maja w holu Starostwa Powiatowego w Bolesławcu. Ekspozycja prezentuje prawie 40 prac autorstwa wychowanków Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz osób stowarzyszonych w środowiskowych domach samopomocy.

fot. Marcin Zabawa

Wykonane różnymi technikami dzieła powstawały przez dwa miesiące. W ostatni dzień wystawy (w piątek 30 maja) odbędzie się licytacja wyeksponowanych prac, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na zakup materiałów do zajęć manualnych dla osób niepełnosprawnych.

fot. Gerard Augustyn

„Taki był nasz zamysł – żeby te pieniądze przeznaczyć na rozwój niepełnosprawnych artystów” powiedziała portalowi IstotneInformacje.pl Ewa Zioła, wiceprezes Stowarzyszenia Bolesławieckiego Wolontariatu „Pomocna Dłoń”, które zorganizowało ekspozycję. Jak zaznaczyła, utalentowani niepełnosprawni marzą o galerii, w której mogliby wystawiać swoje prace. To dla nich bardzo ważne. „Podczas wernisażu chłopiec powiedział, że to najfajniejszy dzień w jego życiu” dodała ze wzruszeniem wiceprezes.

fot. Gerard Augustyn

Aukcja prac potrwa od 12:30 do 15:00.

(informacja GA)