Sumptuastic dostał Złotą Płytę na Dniach Miasta

Sumptuastic dostał Złotą Płytę na Dniach Miasta
fot. Gerard Augustyn Tegoroczne rozpoczęcie Dni Miasta nie odbiegało wiele od tych z ubiegłych lat. Wydarzeniem wieczoru był koncert zespołu „Sumptuastic”.
istotne.pl dni miasta, sumptuastic

Tegoroczne święto miasta rozpoczął zlot przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych w Rynku. Dla nich przygotowano spektakl plenerowy w wykonaniu aktorów ze Sceny Animacji Teatru Jeleniogórskiego.

Popołudniowa część święta rozpoczęła się z półtoragodzinnym opóźnieniem – do sceny głównej nie podłączono bowiem prądu. Przed bolesławianami zaprezentowali się: zespoły artystyczne z Bolesławieckiego Ośrodka Kultury, Rafał Kubik, zespół popowo-rockowy „Kto to” z Legnicy oraz gwiazda wieczoru „Sumptuastic”.

Menadżer zespołu „Sumptuastic” przygotował niespodziankę i podczas koncertu wręczył zespołowi „Złote Płyty”, czyli wyróżnienie za sprzedanie 15 tys. krążków. Muzycy byli zaskoczeni i zadowoleni. Poniżej krótki wywiad z członkami zespołu, relacja z wręczenia wyróżnień oraz fragment koncertu.

Menadżer zespołu wręcza Złote PłytyMenadżer zespołu wręcza Złote Płytyfot. Gerard Augustyn

W pierwszy dzień Dni Miasta swoje święto miało także Towarzystwo Miłośników Bolesławca, które obchodziło 30-lecie działalności. W spotkaniu wzięło udział kilkadziesiąt osób. Były przemowy i wystąpienia.

Niestety, jak zwykle wieczorem w mieście zrobiło się niebezpiecznie. Policja wielokrotnie interweniowała – głównie musiała uspokajać pijaną, rozrabiającą młodzież w okolicy ulic Asnyka i Łukasiewicza.

(informacja MZ/KG)