Siatkarze TOP Bolesławiec powalczą o III ligę

Siatkarze TOP Bolesławiec powalczą o III ligę
fot. Marcin Zabawa Siatkarze TOP Bolesławiec będą walczyli o awans do III ligi. W sobotę bolesławianie zmierzą się z Dziekanem Milicz.
istotne.pl top bolesławiec, siatkarze, milicz

Siatkarze TOP Bolesławiec będą walczyli o awans do III ligi. Aby awansować bolesławianie muszą pokonać w dwumeczu przeciwników z Milicza. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w sobotę (31 maja) w Bolesławcu. Zapraszamy kibiców do dopingowania naszej drużyny. Siatkarski pojedynek TOP Bolesławiec – Dziekan Milicz odbędzie się w sali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym od godziny 18:00.

Drugi mecz zaplanowano na 7 czerwca w Miliczu. Drużyna, która w dwóch spotkaniach zgromadzi większą ilość punktów awansuje do III ligi. Bezpośredni awans z IV ligi, w której występował TOP Bolesławiec, zapewniła sobie Burza Wrocław.

Aktualizacja 2008-06-02, 16:30

TOP Bolesławiec przegrał z Dziekanem Milicz 1:3 (22:25, 28:26, 22:25, 23:25). O zwycięstwie gości zdecydowały końcówki setów. Miliczanie grali mało efektownie ale skutecznie. Bolesławianie natomiast popełniali dużo błędów m.in. w rozegraniu. TOP Bolesławiec wystąpił w składzie: P. Induła, M. Czarniecki, S. Potocki, M. Świerzewski, K. Bondrow, P. Rutkowski, R. Kaczurowski, P. Kozłowski (kapitan), K. Wantuch, K. Biczak - libero, P. Wiatrowski. Trenerem bolesławian jest B. Mienculewicz.

Bolesławianie mają jeszcze szansę na awans. W dwumeczu liczy się bowiem suma tzw. "małych punktów". W przegranym spotkaniu TOP zgromadził 95 punktów, natomiast goście zdobyli 101 punktów. Aby awansować bolesławieccy siatkarze powinny wygrać w drugim meczu 3:0 lub 3:1. Jednocześnie muszą odrobić różnicę 6 punktów meczowych. Drugi, decydujący mecz odbędzie się w Miliczu 7 czerwca.

(informacja TOP Bolesławiec/MZ)