BKS Bobrzanie przełamał serię porażek!

Krzysztof Lechowski - nowy trener drużyny
fot. istotne.pl Seniorzy BKS Bobrzanie Bolesławiec pokonali GKS Kobierzyce 4:1. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Chrystian Serkies (2), Paweł Rissmann i Kamil Mielnik. Zespół wystąpił pod wodzą nowego trenera Krzysztofa Lechowskiego.
istotne.pl 0 gks kobierzyce, krzysztof lechowski, bks bolesławiec

BKS Bobrzanie Bolesławiec rozgrywał we środę mecz z GKS Kobierzyce. Spotkanie rozpoczęło się korzystnie dla gospodarzy. Już w 12 minucie padła pierwsza bramka. Kamil Mielnik wywalczył piłkę w części środkowej boiska. Przebiegł z nią kilkadziesiąt metrów i dośrodkował do niepilnowanego Pawła Rissmanna. Napastnik BKS dopełnił formalności i strzelił pięknego gola.

W dalszej części meczu kibice oglądali szarpaną grę naszej drużyny. Było sporo niecelnych zagrań i strat piłki. W 33 minucie akcję lewą stroną boiska ponownie rozpoczął Kamil Mielnik. Zagranie w pole karne nie przyniosło jednak gola. Strzał na bramkę oddał Chrystian Serkies, ale golkiper przyjezdnych zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Goście odpowiedzieli niecelnych strzałem w 39 minucie. W 44 minucie na bramkę Kobierzyc strzelał Kamil Mielnik, ale bramkarz gości znów popisał się bardzo dobrą interwencją.

W 47 minucie było już 2:0 dla bolesławian. Piłka wpadła do siatki po uderzeniu Kamila Mielnika. Piłkarz BKS strzelił mocno z ostrego kąta i tym razem bramkarz gości nie zdołał zatrzymać futbolówki. Mimo dwubramkowej przewagi nasi piłkarze nie zamierzali rezygnować z ataków. W polu karnym Kobierzyc dwoił się i troił Chrystian Serkies. Napastnik BKS kilkakrotnie marnował dobre sytuacje strzeleckie.

W 68 minucie groźny strzał oddali goście. Po rzucie wolnym piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką. Kilka minut później padła bramka kontaktowa. Marka Przykłotę pokonał Marek Rostowski. Minutę później Grzegorz Nowak stanął przed szansą podwyższenia wyniku dla BKS. Jednak piłka po jego strzale trafiła w boczną siatkę. W 79 minucie niemoc strzelecką przełamał Chrystian Serkies, który po indywidualnej akcji zdobył trzeciego gola dla bolesławian. Ten sam piłkarz dwie minuty później ustalił wynik spotkania (na 4:1). BKS Bobrzanie Bolesławiec pokonał GKS Kobierzyce 4:1 i awansował na 7 miejsce w tabeli.

„Chodziło tylko o to, żeby odblokować głowę. Oni cały czas grali, cały czas próbowali. Cieszę się, że to się udało zrobić. Aczkolwiek jest to tylko i wyłącznie ich zasługa. To jest kwestia ciężkiej pracy, którą wykonali do tej pory. Cieszę się bardzo, że chłopcy uwierzyli w siebie i wzięli dzisiaj to, co im się należało po tych czterech latach ciężkiej pracy – czyli zwycięstwo” mówił po meczu nowy trener zespołu Krzysztof Lechowski. Nowy trener wierzy, że mecz z Kobierzycami był przełomowy i że cel postawiony przed drużyną (awans do III ligi) zostanie osiągnięty.

Krzysztof Lechowski - nowy trener drużynyKrzysztof Lechowski - nowy trener drużynyfot. Marcin Zabawa

BKS Bobrzanie wystąpił w składzie: Marek Przykłota, Grzegorz Nowak, Paweł Demczar, Błażej Rajchel, Marek Kumoś, Krzysztof Szymański (Radosław Szajwaj), Marcin Szaja, Tomasz Jasiński (Robert Nitarski), Kamil Mielnik, Chrystian Serkies (Mateusz Mucha), Paweł Rissmann (Marcin Ogórek).