StarBol nie zagra w półfinałach Mistrzostw Polski

Logo KK StarBol Bolesławiec
istotne.pl 0 zawody, koszykówka

Turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski Kadetów w Koszykówce został rozegrany 9–11 maja w Gdyni. Przeciwnikami StarBolu były zespoły: Prokom Trefl Sopot (I miejsce w okręgu pomorsko-warmińsko-mazurskim), ZKS Stal Stalowa Wola (II miejsce w okręgu podkarpacko-lubelskim) oraz MKKS Rybnik (III miejsce w okręgu śląsko-opolskim).

W pierwszym meczu StarBol zmierzył się z gospodarzami zawodów – Prokomem Trefl Sopot. Podopieczni Jarosława Leszczyńskiego tylko przez pierwsze dwie kwarty toczyli wyrównany pojedynek z sopocianami. W dalszej części spotkania Prokom z minuty na minutę zwiększał swą przewagę. Ostatecznie StarBol uległ rywalom 68:104 (18:23, 18:18, 14:26, 18:37).

W drugim dniu turnieju przeciwnikiem bolesławieckich kadetów była drużyna z Rybnika. W tym spotkaniu bolesławianie szybko zdobyli przewagę i utrzymywali ją przez pół godziny. O końcowym wyniku zadecydowała czwarta kwarta, podczas której rybniczanie odrobili straty i wyszli na prowadzenie. Mecz zakończył się jednopunktową przegraną StarBolu: KK StarBol Bolesławiec – MKKS Rybnik 94:95 (29:15, 16:23, 24:19, 25:38).

Awans do półfinałów był jeszcze możliwy. Niestety, kolejny rywal ZKS Stal Stalowa Wola od początku narzucił naszym kadetom swój styl gry. Dopiero w czwartej kwarcie – po zaciętej walce – StarBol odrobił 13-punktową stratę i doprowadził do dogrywki. W tej jednak lepsi okazali się przeciwnicy, którzy wygrali mecz 85:82 (24:9, 17:26, 18:11, 16:29, 10:7).

„Chłopcy zagrali cały turniej niezwykle ambitnie, każdy z zawodników miał wkład w bardzo dobrą postawę drużyny na parkiecie. Zabrakło jedynie przysłowiowej kropki nad i” mówi trener Jarosław Leszczyński. „W sumie zabrakło nam bardzo niewiele. Jeden kosz więcej w drugim meczu zaowocowałby innym nastawieniem przed trzecim meczem i być może mielibyśmy półfinał mistrzostw” dodaje zawodnik Jarosław Kłosowski.

Zdaniem kadeta Wojciecha Leszczyńskiego, turniej ćwierćfinałowy był dla zespołu StarBolu udany. „Nie dostaliśmy się dalej, ale spełniliśmy oczekiwania trenera. Zagraliśmy dobre mecze, szczególnie z Rybnikiem i Stalową Wolą” zaznacza młody koszykarz. „Drużyna Prokomu była poza naszym zasięgiem, ale i w tym meczu nie poddaliśmy się i walczyliśmy do samego końca. Cieszę się, że pokazaliśmy innym, iż zespół z Bolesławca jest w stanie powalczyć z każdym rywalem” dodaje.