Pokazowy mecz ekstraklasy piłki ręcznej rozegrano w Gromadce

Piłkarz ręczny Interferii Zagłębie Lubin
fot. Tomasz Matyjewicz Na miłośników piłki ręcznej czekała nie lada gratka. W Gromadce pokazowy mecz zagrały drużyny Interferii Zagłębia Lubin i Miedzi Legnica. Spotkanie obejrzało około 150 osób.
istotne.pl 0 mecz, gromadka, piłka ręczna, piłka nożna

Mecz rozpoczął się w piątek, 26 października, o godz. 18:00. Mimo że spotkanie nie miało charakteru rywalizacji o ligowe punkty, obydwie drużyny potraktowały je bardzo prestiżowo. Zespoły wystąpiły w podstawowych składach, imponując skoncentrowaniem i zaangażowaniem w grę.

Od pierwszych minut meczu przewagę uzyskali zawodnicy Interferii, dominując we wszystkich elementach gry. Do przerwy lubinianie prowadzili 19:11. Szczypiornistom Miedzi Legnica nie udało się doprowadzić do wyrównania, niemniej przewaga lubinian zmniejszyła się do 5 punktów (26:21). W ostatnich 10 minutach meczu zawodnicy Miedzi zagrali słabiej i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Interferii 35:26.

Trener udziela rad zawodnikom Interferii Zagłębia LubinTrener udziela rad zawodnikom Interferii Zagłębia Lubinfot. Tomasz Matyjewicz

Zawodnikom kibicowało około 150 osób. Po meczu organizatorzy imprezy – Wójt Gminy Gromadka Dariusz Pawliszczy oraz dyrektor GOKiS-u w Gromadce Bożena Kuchmacz – zaprosili zawodników, sędziów oraz działaczy obydwu klubów na poczęstunek.

Zawodnicy w pozycji à la Matrix :)Zawodnicy w pozycji à la Matrix :)fot. Tomasz Matyjewicz

Aktualny mistrz Polski z Lubina (białe stroje) wystąpił w składzie: Vitalii Covtun, Adam Malcher, Adam Steczek, Adam Babicz, Bartłomiej Tomczak, Krzysztof Górniak, Piotr Obrusiewicz, Adrian Anuszewski, Paweł Adamczak, Tomasz Kozłowski. Trenerem drużyny jest Jerzy Szafraniec.

Zawodnicy i trenerzy Interferii Zagłębia Lubin i KPR Miedzi LegnicaZawodnicy i trenerzy Interferii Zagłębia Lubin i KPR Miedzi Legnicafot. Tomasz Matyjewicz

Drużyna Miedzi Legnica (żółte stroje) zagrała w składzie: Kazimierz Kotliński, Paweł Kiepulski, Przemysław Koch, Michał Adamuszek, Przemysław Roszak, Robert Grębosz, Kamil Kostrzewa, Sylwester Skalski, Artur Szabat, Grzegorz Noga, Radosław Żmurko, Radosław Fabiszewski, Tomasz Góreczny, Dariusz Piotrowicz. Trenerem zespołu jest Edward Strząbała.