Siatkarze TOP Bolesławiec wygrali z Ikarem II Legnica 3:0

Siatkarze TOP Bolesławiec
fot. istotne.pl 3:0 pokonali Ikar II Legnica siatkarze TOP Bolesławiec. Nasz zespół rozgromił przeciwnika w dwóch pierwszych setach. Legniczanie nawiązali walkę jedynie w secie trzecim.
istotne.pl 0 top bolesławiec, siatkówka

W sobotę siatkarze TOP Bolesławiec rozgrywali wyjazdowy mecz z Ikarem II Legnica. Spotkanie rozpoczęło się od wysokiego prowadzenia bolesławian. Po kilku minutach gry na tablicy był wynik 10:2 dla TOP. Nasi siatkarze dominowali w bloku i skutecznie atakowali. Pierwszego seta bolesławianie wygrali bardzo wysoko, bo aż 25:10.

Drugiego seta dobrze zaczęli gospodarze. Wydawało się, że gra będzie wyrównana, ale w miarę upływu czasu zawodnicy TOP coraz wyraźniej przeważali. Bolesławianie utrzymali przewagę do końca drugiej odsłony i wygrali ją 25:16. Nasi siatkarze dobrze grali zagrywką oraz skutecznie walczyli na siatce.

W trzecim secie w legnickiej hali pojawili się bolesławieccy kibice. Dla naszych zawodników była to miła niespodzianka. Bolesławieckie Klub Kibica pokazał miejscowym jak należy kibicować. Niestety, siatkarzy TOP nieco speszył ten głośny doping i zaczęli popełniać dużo błędów w przyjęciu zagrywki i w ataku. Gospodarze wykorzystali dekoncentrację naszego zespołu i utrzymywali przewagę. Widząc taki obrót sytuacji trener Bogusław Mienculewicz poprosił o czas. Po emocjonującej końcówce TOP wygrał trzeciego seta 25:23. Po trzech kolejkach spotkań TOP Bolesławiec jest liderem tabeli IV ligi siatkówki.

TOP Bolesławiec wystąpił w składzie: Marcin Czarniecki, Sławomir Potocki, Dariusz Pierzchalski, Mateusz Świerzewski, Piotr Kozłowski, Paweł Rutkowski , Kamil Biczak (libero). Rezerwowymi byli: Piotr Induła, Wojciech Marcinkiewicz i Krzysztof Wantuch. Kolejny mecz TOP rozegra 10 listopada w Bolesławcu. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie Pogoń Góra.

(informacja P. Kozłowski/W. Marcinkiewicz/MZ)