Kacper Grela stanął na podium

Kacper Grela stanął na podium
fot. Marcin Zabawa Kolejny wielki sukces na koncie naszego 7-letniego mistrza szachowego. W Międzynarodowych Mistrzostwach Niemiec Kacper Grela, zawodnik TOP Bolesławiec, wywalczył 3 miejsce.
istotne.pl niemcy, mistrzostwa, szachy, kacper grela

W dniach od 14 do 20 października 2007 w Sebnitz, położonym w malowniczej Saksonii, odbyły się VII Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Niemiec w szachach klasycznych w grupie wiekowej do lat 8. W zawodach tych wystartowało 83 zawodników z Niemiec, Czech i Polski. Wśród zawodników niemieckich było wielu młodych Rosjan z niemieckim obywatelstwem.

Kacper Grela i jego trener Marcin ZimermanKacper Grela i jego trener Marcin Zimermanfot. Krzysztof Grela

W mistrzostwach tych wziął udział zawodnik TOP Bolesławiec i uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 Kacper Grela. Zawody składały się z 9 rund. Rozegranie jednej partii trwało ponad 2,5 godziny. W trakcie zawodów łączny czas na grę, analizę partii oraz przygotowanie do następnego pojedynku przekraczał 8 godzin dziennie. Był to olbrzymi wysiłek umysłowy i wymagał od zawodników ogromnej kondycji fizycznej i psychicznej.

fot. Krzysztof Grela

Po bardzo zaciętej walce Kacper Grela zdobył 7 pkt z 9 możliwych i wywalczył 3 miejsce w grupie chłopców, tym samym stając na podium. Do pierwszego miejsca zabrakło mu jedynie pół punktu. Był to pierwszy tak długi i wyczerpujący turniej w jego życiu. Mimo ogromnego zmęczenia bolesławiecki arcymistrz wrócił z Niemiec uśmiechnięty, szczęśliwy i bogaty w nowe doświadczenia. 7-latka nagrodzono wspaniałym pucharem oraz bardzo cennym podręcznikiem szachowym.

fot. Krzysztof Grela

(informacja Krzysztof Grela/GA)