Bolesławiec kolejny raz nie wybrał swojego posła

Bolesławiec kolejny raz nie wybrał swojego posła
fot. B.org Cezary Przybylski raczej nie dostał się do Sejmu, mimo że zgromadził prawie dwa razy tyle głosów, co w poprzednich wyborach.
istotne.pl cezary przybylski, wybory

Starosta bolesławiecki Cezary Przybylski zdobył ponad 8 tys. głosów. To jednak za mało, by dostać się do Sejmu z listy Platformy Obywatelskiej. Według nieoficjalnych informacji z Platformy w okręgu legnicko-jeleniogórskim do parlamentu weszli: Grzegorz Schetyna z Wrocławia, Norbert Wojnarowski z Lubina, Ewa Drozd z Głogowa, Marcin Zawiła z Jeleniej Góry i Roman Brodniak ze Zgorzelca.

Z listy Prawa i Sprawiedliwości mają dostać się: Adam Lipiński z Legnicy, Elżbieta Witek z Jawora, Marzena Machałek z Kamiennej Góry i Piotr Cybulski z Lubina. Lewica i Demokraci wprowadzili na Wiejską Jerzego Szmajdzińskiego i Ryszarda Zbrzyznego z Jeleniej Góry. Polskie Stronnictwo Ludowe prawdopodobnie będzie mieć w Sejmie Leszka Gralę z Pisarzowic w powiecie lubańskim.

"Operacja się udała, wynik jest niezły, tylko niestety pacjent zmarł" powiedział portalowi Boleslawiec.org Cezary Przybylski. Kolejny raz okazało się bowiem, że bolesławianie nie potrafią wybrać swojego posła. Głosy rozdzielili pomiędzy kandydatów spoza Bolesławca a Cezarego Przybylskiego. Tym samym znowu Jelenia Góra, Legnica czy Zgorzelec okazały się lepsze we wprowadzeniu swoich ludzi do parlamentu.

(informacja Borg)