Koszykarze TOP pokonali Turów Zgorzelec

Logo TOP Bolesławiec
istotne.pl 0 top bolesławiec, mecz, koszykówka, zgorzelec, turów

28 października koszykarze TOP Bolesławiec zmierzyli się w Gromadce z faworyzowaną drużyną Turowa Zgorzelec. Początek spotkania był dużym zaskoczeniem, ponieważ nasza drużyna szybko zdobyła pierwsze punkty. Po 2 minutach było już 6:0 dla koszykarzy TOP. W dalszej części gry punkty zdobywały obydwie drużyny, a kwarta ostatecznie zakończyła się wynikiem 19:13 dla gospodarzy.

W drugiej kwarcie bolesławianie dobrze zagrali w obronie i zanotowali sporo przechwytów. Druga część meczu zakończyła się wynikiem 42:34 dla TOP. W trzeciej odsłonie gry zaś goście zdołali wyjść na prowadzenie. Jednak dzięki dobrej grze obronnej i skutecznym rzutom osobistym Marcina Kozłowskiego bolesławieccy koszykarze wygrali również trzecią kwartę.

W ostatniej części meczu bolesławianie zdobyli kilkupunktową przewagę i utrzymali ją do końca meczu. TOP wygrał ostatecznie 84:78. Jak zwykle nie zawiedli kibice, którzy gorąco dopingowali naszych zawodników.

Najwięcej punktów dla drużyny TOP zdobyli: Marcin Kozłowski (24), Jacek Wójcik (18) oraz Krzysztof Kureła (15). Najwięcej dla drużyny Turowa zaś: Sebastian Szymański (25), Bartosz Bochno (18) i Mateusz Knebel (12).