Mechanik: szansa na przyszłość!

Mechanik: szansa na przyszłość!
fot. ZSM Zespół Szkół Mechanicznych w Bolesławcu daje młodym ludziom możliwość zdobycia ciekawej i atrakcyjnej pracy – zarówno w Polsce, jak i w krajach Unii Europejskiej.
istotne.pl zsm, mechanik, szkoła, edukacja, rekrutacja

ZSM trwale wpisał się w pejzaż lokalnej oświaty. Szkoła łączy tradycję z nowoczesnością, rzetelnie przygotowuje uczniów do egzaminów maturalnych i pozwala im uzyskać wysokie kwalifikacje zawodowe.

Placówka pozyskuje środki unijne. Dzięki pieniądzom z UE szkoła doposażyła pracownie mechatroniczne w sprzęt za ponad 80 tys. euro. Ponadto Zespół Szkół Mechanicznych zaangażowany jest w projekt Sieci Centrów Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku, w ramach którego placówka ma otrzymać wyposażenie dydaktyczne za niemal 4 mln zł.

fot. ZSM

Od wielu lat ZSM ugruntowuje pozycję jednego z czołowych ośrodków kształcenia specjalistów w branży mechatroniczno-elektronicznej oraz samochodowej w regionie. Dużym atutem placówki są 3 pracownie komputerowe, wyposażone w drukarki, skanery, notebooki i projektory multimedialne, oraz nowoczesne pracownie językowe (język niemiecki i angielski). Mechanik świetnie przygotowuje swoich uczniów do życia w globalnym społeczeństwie.

fot. ZSM

Przy placówce funkcjonują warsztaty szkole, w których podopieczni ZSM rozwijają umiejętności przydatne w dalszej aktywności zawodowej. Dzięki nabytym kwalifikacjom reprezentanci Mechanika odnoszą liczne sukcesy w konkursach zawodowych.

fot. ZSM

Szkoła współpracuje z firmami samochodowymi oraz dużymi spółkami regionalnymi. Uczniowie odbywają praktyki w takich firmach jak PKS, MZK, Renault, Zehnder, Volkswagen czy Zakłady Ceramiczne „Bolesławiec”, a w ramach programu Leonardo da Vinci wyjeżdżają na staże do Volkswagen Bildungsinstitut Zwickau w Niemczech.

fot. ZSM

ZSM to jednak nie tylko edukacja zawodowa. Mechanik oferuje swoim podopiecznym zajęcia pozalekcyjne z gier zespołowych i lekkiej atletyki. Placówka ma na koncie wiele sukcesów sportowych. Na przestrzeni ostatnich lat szkoła 8-krotnie zwyciężała w powiatowym współzawodnictwie szkół ponadgimnazjalnych. Na szczeblu regionalnym znaczące sukcesy odnoszą lekkoatleci oraz drużyny piłkarskie, siatkarskie i koszykarskie.

fot. ZSM

Mechanik to też świetnie wyposażona biblioteka (12 tys. woluminów) oraz centrum multimedialne. W szkole działa także Koło Mechatroniczne, Informatyczne, Czytelniczo-Medialne i PCK, Szkolny Klub Europejski oraz zespół muzyczny Mechanicus. Uczniowie placówki aktywnie uczestniczą w akcjach krwiodawstwa i przedsięwzięciach charytatywnych.

W środku: dyrektor ZSM Adam MaksymczykW środku: dyrektor ZSM Adam Maksymczykfot. ZSM
Pracownia mechatronicznaPracownia mechatronicznafot. ZSM

Dołącz do nas. ZSM ogłasza nabór do:

 • Technikum (4 lata). W ofercie:
  • Technikum Mechatroniczne (2 klasy) – kształci specjalistów o kwalifikacjach zawodowych łączących umiejętności mechanika, elektronika i informatyka
  • Technikum Pojazdów Samochodowych (1 klasa) – absolwenci tej specjalizacji mogą uzyskać zatrudnienie w przemyśle motoryzacyjnym i transporcie. W trakcie nauki uczniowie odbywają kurs prawa jazdy. Po jego zakończeniu mogą zdawać egzamin w ośrodkach egzaminacyjnych na terenie całego kraju
 • Zasadniczej Szkoły Zawodowej (3 lata). W ofercie:
  • 1 klasa kształcąca mechaników pojazdów samochodowych (kurs prawa jazdy)
  • 0,5 klasy kształcącej elektromechaników pojazdów samochodowych (kurs prawa jazdy)
  • 0,5 klasy kształcącej monterów-mechatroników
  • 0,5 klasy kształcącej ślusarzy
  • 0,5 klasy kształcącej operatorów obrabiarek skrawających.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 075 732 30 01.

(artykuł płatny)

Zobacz także

Więcej o rekrutacji