Koncert na rzecz Oskara Ćwilichowskiego odbędzie się w Trzebieniu

Koncert na rzecz Oskara Ćwilichowskiego odbędzie się w Trzebieniu
fot. Gerard Augustyn Młody mieszkaniec Łąki jest chory na białaczkę mielomonocytową. Przeszedł dwa przeszczepy szpiku kostnego. Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na leczenie chłopca.
istotne.pl koncert, niepełnosprawność, choroba, charytatywny, ćwilichowski, orkar

Oskar Ćwilichowski, 6-letni mieszkaniec podbolesławieckiej Łąki, już od urodzenia często przebywał w szpitalu. Kiedy miał 2,5 roku, lekarze zdiagnozowali u niego białaczkę mielomonocytową. Konieczny był przeszczep szpiku kostnego. Dawcą została starsza siostra Oskara, Gabriela.

Po półtorarocznym leczeniu nastąpił nawrót choroby. Chłopiec przeszedł drugi przeszczep. – Choroba się zatrzymała, ale wystąpiły powikłania – opowiada portalowi IstotneInformacje.pl Julita Ćwilichowska, matka Oskara.

– Oskar jest dzieckiem bardzo mądrym, wesołym i ruchliwym – mówi pani Julita. Jeśli zdrowie chłopcu na to pozwoli, w tym roku pójdzie do zerówki. Ale nadal wymaga kosztownego leczenia, na które jego mamy po prostu nie stać. Pani Julita jest na rencie inwalidzkiej (przeszła ostrą białaczkę), samotnie wychowuje trójkę dzieci.

Julita Ćwilichowska z OskaremJulita Ćwilichowska z Oskaremfot. Gerard Augustyn

Koncert charytatywny na rzecz Oskara

W piątek 17 kwietnia na placu przed Szkołą Podstawową w Trzebieniu odbędzie się koncert, z którego dochód przeznaczony zostanie na leczenie chłopca. Wystąpią m.in. artyści z Bolesławca, Golnic i Kraśnika Dolnego, a także doskonale znany zespół Jutrzenka. Dodatkową atrakcją będzie pokaz walk rycerskich. Początek o 17:00.

Możesz pomóc!

Wszyscy ci, którzy chcą wspomóc finansowo Oskara, mogą wpłacać pieniądze na konto: Fundacja „Bądź Człowiekiem” (BS 32 8882 1032 2001 0025 3637 0001), koniecznie z dopiskiem „Dla Oskara”. Można też przekazać 1% podatku dochodowego.

(informacja GA)