Sukcesy zawodników TOP Bolesławiec

Logo TOP Bolesławiec
fot. TOP Jacek Szubert, Krzysztof Samonek oraz Norbert Stolicki zajęli 6 i 9 miejsce na Mistrzostwach Świata w Racetlonie. Waldemar Krzemiński zdobył złoty medal na Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym.

Dużym sukcesem zakończył się start zawodników TOP Bolesławiec w Mistrzostwach Świata Par Deblowych w Racetlonie. Zawody rozegrano w miniony weekend w Pradze. Uczestniczyło w nich 25 najlepszych par na świecie. Do Czech pojechała także trójka zawodników TOP: Jacek Szubert, Krzysztof Samonek oraz Norbert Stolicki. W jednej parze grali Krzysztof i Norbert, natomiast Jacek występował w parze z wrocławianinem – Rafałem Rykowskim. Debel Krzysztof i Norbert zajął 9 miejsce. Natomiast Jacek i Rafał uplasowali się na 6 pozycji. Trójka bolesławian i wrocławianin byli jedynymi reprezentantami Polski na tych mistrzostwach.

Waldemar Krzemiński wywalczył Mistrzostwo Polski

Od 3 do 5 kwietnia w Kaliszu rozegrano Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym. W zawodach wzięło udział ponad 170 zawodników z całej Polski, którzy rywalizowali w kilku kategoriach. Bardzo udany występ zanotował reprezentujący TOP Bolesławiec – Waldemar Krzemiński, który w swojej kategorii wywalczył tytuł Mistrza Polski.

Waldemar KrzemińskiWaldemar Krzemińskifot. TOP

Bolesławianin gładko pokonał rywali w pojedynkach grupowych, ćwierćfinałach i półfinale. W meczu finałowym Waldemar Krzemiński spotkał się z wychowankiem i byłym zawodnikiem TOP Bolesławiec – Andrzejem Kwiatkowskim. Zwycięzcę meczu finałowego poznaliśmy dopiero po rozegraniu 5 setów. W ostatniej, decydującej o mistrzowskim tytule partii, Waldek wygrał 11:9 i zdobył upragnione złoto.

Drużyna TOP Son BolesławiecDrużyna TOP Son Bolesławiecfot. TOP

Pozostali reprezentanci TOP: Zbigniew Kurasz, Krzysztof Ściban, Marek Kołbuc i Dariusz Surma przegrali dopiero pojedynki ćwierćfinałowe.