Turniej siłaczy odbył się w Bolesławcu

Mężczyzna wyciska sztangę
istotne.pl 0 turniej, siłacz, mosir bolesławiec, wyciskanie sztangi leżąc

I Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc rozegrano w piątek 27 marca. W turnieju wzięło udział 27 strongmanów, w tym reprezentanci klubów sportowych oraz niezrzeszeni siłacze. Sportowcy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych. W kategorii juniorów najlepszy okazał się Bartłomiej Cierlik z klubu Activ, który wycisnął 162,5 kg. Na drugiej pozycji uplasował się Grzegorz Nowicki, a na trzeciej – Damian Świtaniak (reprezentanci klubu Cezar).

W kategorii seniorów zwyciężył Wojciech Wojciechów z Lwówka Śląskiego. Siłacz wycisnął 170 kg. Drugie miejsce zajął Piotr Nowak z TKKF Bolesławianka, a trzecie – Bartosz Zawada z Cezara.

W kategorii seniorów starszych wygrał Wiesław Warzybok z Cezara (wycisnął 150 kg). Drugi był Paweł Nowak z TKKF Bolesławianka.

Wśród mastersów najlepszy był Andrzej Lisowski z TKKF Bolesławianka, który wycisnął 107,5 kg. Na drugiej pozycji uplasował się Ryszard Kucharski, a na trzeciej – Andrzej Kobzda (obaj z Cezara).

Zawody rozegrano w ramach Otwartych Mistrzostw Bolesławca 2009.