Remigiusz Kacperczyk walczy na Mistrzostwach Europy

Remigiusz Kacperczyk walczy na Mistrzostwach Europy
fot. Marcin Zabawa Tenisista TOP Bolesławiec, Mistrz Polski Weteranów, Remigiusz Kacperczyk bierze udział w Mistrzostwach Europy Weteranów w Tenisie Stołowym. Bolesławianin odniósł już trzy zwycięstwa, pokonując dwóch Niemców i Szweda.
istotne.pl top bolesławiec, mistrz, tenis stołowy, polski, remigiusz, kasperczyk

W poniedziałek w Rotterdamie (Holandia) rozpoczęły się Mistrzostwa Europy Weteranów w Tenisie Stołowym. W mistrzostwach bierze udział ponad 2 tys. zawodników z całej Europy. Do Rotterdamu pojechał zawodnik TOP Bolesławiec Remigiusz Kacperczyk, który startuje w kategorii powyżej 70 lat. W drodze losowania boleslawianin trafił do grupy 29. Zawodnik TOP najbardziej obawiał się o pojedynek z reprezentantem Szwecji, która ma wielkie sportowe tradycje w tenisie stołowym...

Remigiusz Kacperczyk rozpoczął mistrzostwa od trzech pewnych zwycięstw. Najpierw pokonał Erika Wilhelmssona ze Szwecji (3:0). Z bolesławianinem przegrali także Niemcy: Gunter-Josef Benz i Edgar Kriese (obaj przegrali rezultatem 0:3). Remigiusz Kacperczyk awansował do dalszego etapu rywalizacji nie tracąc nawet jednego seta. Następna faza rozgrywek rozpocznie się we środę.

(informacja R. Tomczyk/TOP Bolesławiec/MZ)