Kolejne sukcesy w racketlonie odnieśli bolesławianie

Kolejne sukcesy w racketlonie odnieśli bolesławianie
fot. TOP Na Otwartych Mistrzostwach Polski w Racketlonie bardzo dobrze wypadli zawodnicy TOP Bolesławiec. Bolesławianie zdobyli trzy złote medale i jeden medal brązowy. Złote medale wywalczyli: Krystyna Szwajkowska, Jacek Szubert, Norbert Stolicki i Krzysztof Samonek.
istotne.pl top bolesławiec, squash, jacek szubert, krystyna szwajkowska, samonek, stolicki

W miniony weekend w Zgierzu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Racketlon Cup 2007. W turnieju uczestniczyło ponad stu zawodników i zawodniczek. Rywalizowano w 5 kategoriach: w grze pojedynczej kobiet, w grze pojedynczej mężczyzn oraz w grach podwójnych: w deblu i w mikście. Turniej racketlona rozgrywano nowoczesnym obiekcie sportowym "Stacja Nowa Gdynia" w Zgierz koło Łodzi. Bolesławianie mogą zaliczyć mistrzostwa do bardzo udanych. Zdobyli cztery medale: trzy złote i jeden brązowy.

Krystyna Szwajkowska i Jacek SzubertKrystyna Szwajkowska i Jacek Szubertfot. TOP

Podwójny sukces odniosła Krystyna Szwajkowska, zdobywając dwa złote medale. W grze pojedynczej kobiet Szwajkowska po raz trzeci obroniła tytuł Mistrzyni Polski. W półfinale bolesławianka pokonała wicemistrzynię Polski z 2005 r. Sylwię Borek (Nowy Sącz). W finale nasza zawodniczka nie dała szans Magdzie Kamińskiej z Bogatyni. W grze mieszanej Krystyna Szwajkowska wraz z Jackiem Szubertem również zajęli pierwsze miejsce. Krystyna i Jacek pokonali w finale parę Paweł Kozłowski i Sylwia Borek (Warszawa/Nowy Sącz) różnicą ponad 30 pkt. Nasza para wygrywała kolejno w tenisa stołowego, badmintona i squasha.

Krzysztof Samonek i Norbert StolickiKrzysztof Samonek i Norbert Stolickifot. TOP

W grze deblowej para Norbert Stolicki i Krzysztof Samonek pokonała w finale Rafała Rykowskiego i Krzysztofa Burbo (Wrocław/ Bogatynia) zdobywając kolejne złoto dla TOP Bolesławiec. Norbert Stolicki wywalczył także brązowy medal (grając indywidualnie). W turnieju w Zgierzu debiutował junior zespołu TOP Bolesławiec - Maciej Mazur. Maciek startował w kategorii open i wygrał w trzech pierwszych konkurencjach: tenisie stołowym, badmintonie oraz w squasha. Niestety naszemu debiutantowi zabrakło 2 punktów w konkurencji tenis ziemny, co spowodowało, że odpadł z dalszej rywalizacji. Następne zawody racketloniści TOP Bolesławiec rozegrają w lipcu (German-Open) oraz w sierpniu (London-Open).

(informacja i zdjęcia TOP Bolesławiec/MZ)