Rozegrano mistrzostwa w pływaniu

Mistrzyni w pływaniu
fot. MOSiR I Mistrzostwa Bolesławca Szkół Podstawowych zakończyły się 21 czerwca. O Puchar Prezydenta Bolesławca walczyli uczniowie klas trzecich szkół podstawowych.
istotne.pl 0 zawody, pływanie, mosir bolesławiec

Zawody, których organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, odbyły się na pływalni przy ul. Zgorzeleckiej. W mistrzostwach brały udział drużyny 12-osobowe (6 dziewcząt i 6 chłopców, rocznik 1997). Każda szkoła mogła zgłosić tylko jedną drużynę. Najlepszą zawodniczką mistrzostw okazała się Anna Zając ze Szkoły Podstawowej nr 4, najlepszym zawodnikiem – Rafał Wójtowicz ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Uczestnicy i widzowie mistrzostwUczestnicy i widzowie mistrzostwfot. MOSiR

W konkurencji indywidualnej – 20 m stylem grzbietowym dziewcząt – pierwsze miejsce wywalczyła Joanna Klarecka (SP 2). Tuż za nią uplasowała się Agata Kwiatkowska (SP 3). Trzecie miejsce zdobyła natomiast Agata Drościak (SP 2). W konkurencji 20 m stylem grzbietowym chłopców zwyciężył Dastin Rydzak (SP 2), który wyprzedził Jonasza Szkirpana (SP 4) i Karola Dumańskiego (SP 5).

Najlepsze zawodniczki mistrzostwNajlepsze zawodniczki mistrzostwfot. MOSiR

W konkurencji 20 m stylem klasycznym dziewcząt najlepsza okazała się Edyta Koziarczyk (SP 4). Drugie miejsce zdobyła Kamila Bartoch z tej samej szkoły. Trzecie – Weronika Naskręt (SP 2). W tej samej konkurencji wśród chłopców zwyciężył Maciej Pańczak (SP 4). Drugi był Sebastian Marchwiński (SP 5). Trzeci zaś – Piotr Gzubicki (SP 1).

Najlepsi pływacy na podiumNajlepsi pływacy na podiumfot. MOSiR

Na 20 m stylem dowolnym najlepszy czas miała Anna Stępień (SP 1), która wyprzedziła Annę Zając (SP 4) i Alicję Sobolską (SP 2). Wśród chłopców, w tej samej konkurencji, niepokonany był Rafał Wójtowicz (SP2). Drugie miejsce zdobył Wojciech Kutryba (SP 4). Na trzeciej pozycji uplasował się Filip Przyłucki, również uczeń Szkoły Podstawowej nr 4.

Wyniki klasyfikacji generalnej przedstawiają się tak:

1. Szkoła Podstawowa nr 4 – 78 punktów
  2. Szkoła Podstawowa nr 2 – 60 punktów
  3. ex aequo: Szkoła Podstawowa nr 5 i Szkoła Podstawowa nr 1 – 24 punkty
  4. Szkoła Podstawowa nr 3 – 23 punkty
Organizatorzy, pracownicy, wręczający nagrodyOrganizatorzy, pracownicy, wręczający nagrodyfot. MOSiR
Najlepsi zawodnicy prezentują medale, dyplomy i pucharNajlepsi zawodnicy prezentują medale, dyplomy i pucharfot. MOSiR

Zwycięska drużyna otrzymała puchar i dyplomy. Zdobywcy miejsc od pierwszego do trzeciego w klasyfikacji indywidualnej otrzymali natomiast dyplomy i upominki.