Wyścig i Mały Maraton MTB odbyły się w Bolesławcu

Wyścig i Mały Maraton MTB odbyły się w Bolesławcu
fot. Marcin Zabawa Międzynarodowy Wyścig Kolarstwa Górskiego MTB oraz Mały Maraton Kolarstwa Górskiego MTB odbyły się w Bolesławcu. W obu wyścigach wystartowało 151 zawodników. Trzech chłopców, uczestników maratonu trafiło do szpitala.
istotne.pl rower, kolarz, wyścig, mtb, kolarstwo

W sobotę w lasach przy alei Tysiąclecia (tereny za stacją paliw PKN Orlen) odbyły się: Międzynarodowy Wyścig Kolarstwa Górskiego MTB oraz Mały Maraton Kolarstwa Górskiego MTB. Organizatorem sportowych wydarzeń był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W obu wyścigach wystartowało 151 zawodników. Niestety zupełnie nie dopisali kibice. W okolicach startu i mety zawody obserwowało kilkanaście osób.

Miejsca startu i mety wyścigów MTBMiejsca startu i mety wyścigów MTBfot. Marcin Zabawa
Kolarze na trasie wyściguKolarze na trasie wyścigufot. Marcin Zabawa

Do pierwszego wyścigu przystąpiło 104 zawodników i zawodniczek w różnych kategoriach wiekowych. W kategorii żak zwyciężył Szymon Piwowarski z KKS Ślęża Sobótka. W kategorii młodziczek wygrała Olga Wawrzyniak z Żar. Wśród młodzików najszybszy był Dawid Brudziński z Janowic Wielkich. W kategorii juniorów młodszych zwyciężyli: Anna Kuniej z Chojnowa i Piotr Kurczab ze Srebrnej Góry. Wśród juniorów najszybsi byli: Marta Sułek z klubu RMF FM Mountain Dew Kraków oraz Radosław Waszczuk z Nysy. W kategorii elita zwyciężył Mariusz Kowal z KS Team Kolarz Polanica. W kategorii masters I miejsce zajął Jarek Wojczal z Piechowic.

Kolarze na leśnej trasieKolarze na leśnej trasiefot. Marcin Zabawa
Mężczyzna zjeżdża ze stromego podjazduMężczyzna zjeżdża ze stromego podjazdufot. Marcin Zabawa
Nagrodzeni mężczyźni na podiumNagrodzeni mężczyźni na podiumfot. MOSiR

W Małym Maratonie Kolarstwa Górskiego MTB wystartowało 47 zawodników. Do pokonania był dystans 21 km. W kategorii żak zwyciężył Andrzej Szlacheta ze Złotoryi. Wśród młodzików najszybszy był Dawid Brudziński z klubu Luks Baszta Złotoryja. W kategorii juniorów młodszych zwyciężył Piotr Kurczab ze Srebrnej Góry. Wśród juniorów najszybszy był Ernest Cichy z klubu Luks Baszta Złotoryja. W kategorii elita zwyciężył Rafał Iwan z klubu Cyklosport Bolesławiec (ten sam zawodnik wygrał także klasyfikację generalną). W kategorii masters zwyciężył Iwan Przemysław Kotowicz z Wrocławia. W kategorii pań I miejsce zajęła Agnieszka Formicka z Bolesławca.

Nagrodzone dziewczęta na podiumNagrodzone dziewczęta na podiumfot. MOSiR
Nagrodzeni mężczyźni na podiumNagrodzeni mężczyźni na podiumfot. MOSiR

Niestety, w czasie maratonu pogotowie ratunkowe musiało udzielić pomocy trzem chłopcom, dla których leśny odcinek wyścigu okazał się za trudny. Chłopcy zostali odwiezieni do szpitala. Według informacji uzyskanych w Izbie Przyjęć bolesławieckiego szpitala, najciężej ranny chłopak doznał wstrząśnienia mózgu i urazów brzucha, a dwóch pozostałych ma urazy kończyn.

Aktualizacja 2007-06-19 17:42

Chłopiec z Wałbrzycha, który został najciężej ranny, był operowany i pomyślnie przeszedł operację. W czwartek ma opuścić bolesławiecki szpital i wrócić do domu.

(informacja i zdjęcia MOSiR/MZ)