Pierwsza gliniana parada zakończyła się sukcesem

Pierwsza gliniana parada zakończyła się sukcesem
fot. B.org Kilkadziesiąt osób wzięło udział w glinianej paradzie, która przeszła w piątek ulicami Bolesławca. Szli młodzi i starsi. Były kobiety z glinianymi parasolami, gliniany żywy koń, byli też mężczyźni na glinianych rowerach.
istotne.pl parada, gliniada, glina

Akcja rozpoczęła się po godz. 15:00 w Opałkowej Chacie. Tam uczestnicy parady przebierali się i smarowali gliną. Potem wyruszyli w miasto, by po 18:00 wziąć udział w paradzie na otwarcie Święta Ceramiki. Szli młodzi i starsi. Robili na oglądających ich bolesławianach ogromne wrażenie. Było słychać same pozytywne opinie.

 

Ludzie smarujący się gliną na terenie Opałkowej ChatyLudzie smarujący się gliną na terenie Opałkowej Chatyfot. B.org

 

W paradzie brał udział również gliniany końW paradzie brał udział również gliniany końfot. B.org

Glinianą paradę zorganizowano pierwszy raz. Udało się, a jej pomysłodawcy, czyli członkowie grupy Via Sudetica chcą, by była za kilka lat tak znana, jak hiszpańskie gonitwy byków. Bolesławiecka akcja nawiązuje oczywiście do tradycji bolesławieckiej ceramiki. Relację z parady pokazała dziś rano telewizja TVN.

 

Bogusław Nowak udziela wywiadu dziennikarzowi TVN24Bogusław Nowak udziela wywiadu dziennikarzowi TVN24fot. B.org

 

Gliniane postaci przemaszerowały przez bolesławiecki rynekGliniane postaci przemaszerowały przez bolesławiecki rynekfot. B.org

Akcja ma promować Bolesławiec w świecie, ma też być okazją do dobrej zabawy dla mieszkańcow i przyjezdnych. Glina na ciele oczywiście nie szkodzi zdrowiu, a wręcz pomaga – stosuje się ją przecież na co dzień w kosmetyce. Tak więc o ile uczestnicy parady nie zmarzli, to na pewno trochę zrobili się piękniejsi.

Boleslawiec.org był patronem medialnym wydarzenia.

(informacja KG)