Rusza 17 Festiwal „Blues nad Bobrem”

Rusza 17 Festiwal „Blues nad Bobrem”
fot. J. Domaradzki W koncercie finałowym "Bluesa nad Bobrem" wystąpią m.in. Dżem, Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa i -123 Min.
istotne.pl warsztaty, festiwal, blues nad bobrem, koncert, blues

Już w najbliższy poniedziałek, 6 sierpnia, rozpoczyna się w Bolesławcu siedemnasty festiwal Blues nad Bobrem. Imprezę zakończy koncert finałowy, który zaplanowano na przedświąteczny wtorek, 14 sierpnia. Kilkugodzinne granie w Amfiteatrze przy ul. Spacerowej w Bolesławcu rozpocznie się o godz. 18:00. Na scenie zobaczyć będzie można m.in. grupy Dżem i Nocną Zmianę Bluesa oraz światowej sławy zespół z Czech -123 Min.

Bolesławiecki festiwal to praktycznie cztery duże imprezy bluesowe. W jego skład wchodzą: warsztaty muzyczne, codzienne jam session, Ogólnopolski Przegląd Zespołów Bluesowych (od bieżącego roku noszący imię Tadeusza Nalepy) oraz koncert finałowy.

Zapisy na warsztaty trwają zawsze do ostatniej chwili, tj. do momentu ich rozpoczęcia. I nic dziwnego. Początkujący muzycy i wokaliści mogą w ich trakcie skorzystać z wiedzy tak znanych gwiazd polskiej sceny bluesowo-jazzowej, jak: Krystyna Prońko, Aleksandra Sozańska-Kut, Maciej Balcar, Leszek Cichoński, Krzysztof Puma Piasecki, Artur Lesicki, Bogdan Lizoń, Kasia Maliszewska, Roman Puchowski, Tomasz Grabowy, Wojtek Pilichowski, Bartek Łęczycki, Roman Badeński, Zdzisław Babiarski i Zbigniew Lewandowski. Chętnych do uczestnictwa w warsztatach jest sporo, ale są jeszcze wolne miejsca i można skorzystać z ostatniej szansy zapisania się na zajęcia.

Od bieżącego roku funkcję Klubu Festiwalowego pełni, mieszczący się przy ul. 3 Marca w Bolesławcu, lokal "Skafander". To tam odbywać się będą, trwające po kilka godzin, codzienne spotkania muzyczne (jam session), a 11 sierpnia przeprowadzony zostanie Ogólnopolski Przegląd Zespołów Bluesowych.

Zakończenie festiwalu zaplanowane jest na 14 sierpnia. Wtedy odbędzie się koncert finałowy, w którym udział weźmie dziewięć grup bluesowych, z Nocną Zmianą Bluesa, Obstawą Prezydenta oraz zespołami Dżem i -123 Min. na czele. Warto dodać, że patronat honorowy nad całością imprezy objął Prezydent Miasta Bolesławiec – Piotr Roman, a organizuje ją bolesławieckie Stowarzyszenie "Blues nad Bobrem" przy współpracy z Bolesławieckim Ośrodkiem Kultury oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Bolesławcu. Więcej wiadomości na temat BnB 2007 znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej festiwalu.

(informacja Andrzej Żurek/ GA)

Zobacz także

BnB – strona oficjalna