Warsztaty „Edukacji na kółkach” zakończyły się w Różyńcu

Warsztaty „Edukacji na kółkach” zakończyły się w Różyńcu
fot. Tomasz Matyjewicz Inicjatorką i dobrym duchem wakacyjnego przedsięwzięcia jest dyrektor bolesławieckiego Młodzieżowego Domu Kultury Ewa Lijewska.
istotne.pl warsztaty, edukacja, mdk, ewa, różyniec, lijewska

W piątek, 3 sierpnia w Różyńcu miało miejsce podsumowanie kolejnego przystanku wakacyjnej "Edukacji na kółkach". Inicjatorką i dobrym duchem przedsięwzięcia, mającego promować ciekawe i pożyteczne formy spędzania wakacyjnego wypoczynku w miejscu zamieszkania, jest dyrektor bolesławieckiego Młodzieżowego Domu Kultury Ewa Lijewska. Impreza jest finansowana w ramach rządowego programu wyrównywania szans edukacyjnych.

Warsztaty modelarskieWarsztaty modelarskiefot. Tomasz Matyjewicz
Warsztaty teatralneWarsztaty teatralnefot. Tomasz Matyjewicz

Przez cztery dni intensywnych zajęć kilkadziesięcioro dzieci z terenu naszej gminy uczestniczyło w różnorodnych warsztatach artystycznych. Pod okiem doświadczonych instruktorów z bolesławieckiego Młodzieżowego Domu Kultury młodzi artyści zgłębiali tajniki modelarstwa, uczestniczyli w warsztatach ceramicznych, malarskich, teatralnych oraz taneczno-wokalnych.

Warsztaty taneczneWarsztaty tanecznefot. Tomasz Matyjewicz

Dorobek warsztatów, zaprezentowany publiczności w piątkowe popołudnie na placu obok szkoły w Różyńcu, obejmował wystawę prac malarskich i ceramicznych, pokaz modeli latawców i samolotów, wykonanych w trakcie zajęć modelarskich, koncert piosenek (czasem w bardzo dojrzałych aranżacjach) nastoletnich wokalistów oraz widowisko teatralne, zaprezentowane przez grupę performerów. W trakcie imprezy każdy z jej uczestników mógł liczyć na poczęstunek przygotowany przez współorganizujący imprezę Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Gromadce.

Wystawa powarsztatowaWystawa powarsztatowafot. Tomasz Matyjewicz
Wręczanie dyplomówWręczanie dyplomówfot. Tomasz Matyjewicz

Na zakończenie powarsztatowych prezentacji wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Sporą atrakcją było wspólne odśpiewanie, przygotowanego w trakcie zajęć wokalnych, hymnu Gromadki na wesołą nutę. Kolejnym wakacyjnym przystankiem powiatowej "Edukacji na kółkach" jest gmina Nowogrodziec.

Uczestnicy i organizatorzy akcji "Edukacja na kółkach"Uczestnicy i organizatorzy akcji "Edukacja na kółkach"fot. Tomasz Matyjewicz

(informacja i zdjęcia Tomasz Matyjewicz / GA)